Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Uspješno završeni Dani šibe i ribe u Kotoribi

Datum objave: 5. lipnja 2023.

Kulinarsko, zabavna i turistička manifestacija u najistočnijem mjestu naše županije - Kotoribi i ovog je vikenda privukla mnogobrojne goste i ljubitelje tradicije donjeg Međimurja. „Dani šibe i ribe“ su izložbeno – prodajnog karaktera, gdje mnogobrojne udruge imaju mogućnost predstaviti svoje rukotvorine, autohtone proizvode I predmete od šibe kojima doprinose kulturnoj baštini, dok je centralno događanje nezaobilazna „Ribijada“. 

Dani šibe i ribe, već su odavno upisani u turističku ponudu Međimurja. Ovogodišnjoj manifestaciji prisustvovao je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, počasni konzul Republike Hrvatske u Republici Mađarskoj, dr. Atila Kos, načelnik mađarske Općine Mlinarci  János Kósa u društvu domaćina načelnika Općine Darija Friščića.

 Središnja zbivanja održala su se u nedjelju, kada su posjetitelji iz svih krajeva Međimurja i susjednih županija imali priliku vidjeti način pletenja proizvoda od šibe, rukotvorine, licitarske i autohtone proizvode uz prigodan kulturno-umjetnički program. Općina Kotoriba i ove je godine organizirala besplatan prijevoz vlakom iz Varaždina preko Čakovca do Kotoribe.

Fotografije: Međimurska županija / Marijan Kovač- Općina Kotoriba

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content