Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Upis kandidata/učenika s teškoćama u razvoju u prvi razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024.

Datum objave: 26. svibnja 2023.

U I. razred srednje škole upisuju se učenici u skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. (NN broj 55/23) i Pravilnikom o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole (NN broj 49/15, 109/16, 47/17 i 39/22).

Člankom 23. Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole, propisano je da se kandidati s teškoćama u razvoju rangiraju na zasebnim ljestvicama poretka, na temelju ostvarenog ukupnog broja bodova utvrđenog tijekom postupka vrednovanja, u programima obrazovanja za koje posjeduju stručno mišljenje za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, a pod uvjetom da zadovolje na ispitu sposobnosti i darovitosti u školama u kojima je to uvjet za upis.

Postupak prijave kandidata/učenika s teškoćama u razvoju u prvi razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024., provodit će Upisno povjerenstvo Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Međimurske županije.

Prilozi:

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content