Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zrinko i Zrinka, likovi iz muzejske radne bilježnice, najmlađe vode u povijest njihova zavičaja

Datum objave: 18. svibnja 2023.

Međunarodni dan muzeja, 18. svibnja, u Muzeju Međimurja Čakovec obilježen je i predstavljanjem muzejske radne bilježnice nazvane Muzealac za Međimurje: MU-ZA-ME, koju je – za djecu vrtićkog uzrasta i učenike nižih razreda osnovne škole - priredila muzejska pedagoginja Ines Virč

Najmlađe čitatelje kroz zabavne radne zadatke u knjižnici provode likovi Zrinke i Zrinka otkrivajući im tajne Muzeja Međimurja, Riznice Međimurja te Memorijalne zbirke Ladislava Kralja Međimurca. U tajne knjižice prvi su zavirili  mališani iz skupine Sunčeka Dječjeg vrtića Cipelica Čakovec koji su sudjelovali u današnjem programu.

Uz niz zadataka, opisa i fotografija ova knjižica približava muzejsku djelatnost najmlađima, te ih uči o povijesti i predajama njihova zavičaja, kaže urednica izdanja Ines Virč.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content