Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje zeleno: kod Knezovca se sadi nova šuma

Datum objave: 2. svibnja 2023.

U Knezovcu je priređena svečanost kojom je označen početak velike ekološke akcije tijekom kojoj će biti posađeno 8500 stabala hrasta. Akciju je pokrenula uspješna međimurska tvrtka Sobočan te njome dokazala svoje odgovorno poslovanje ojačano zelenom strategijom. Ovom akcijom sadnje nove šume ujedno zaokružuju svoju veliku kampanju pod nazivom Posadi, dom sagradi kojom pridonose očuvanju šuma i ekosustava, odnosno dragocjenih prirodnih resursa. Akcijom pošumljavanja žele pridonijeti očuvanju i raznolikosti šuma, koje su naša pluća i stanište brojnim životinjskim vrstama.

Sadnji prvih 4000 stabala u Knezovcu predstavnicima tvrtke Sobočan pridružili su se i izaslanik predsjednika Vlade RH državni tajnik Tugomir Majdak, zatim državni tajnik Ministarstva gospodarstava i održivog razvoja RH Mile Horvat, zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak i predsjednik Gradskog vijeća Grada Čakovca Josip Varga, predstavnici Hrvatskih šuma, te Javne ustanove naše Županije Međimurska priroda.

Međimurska tvrtka Sobočan, osim inovativnim proizvodima, ističe se i inovativnim projektima društveno odgovornog poslovanja. Tvrtka Sobočan ovim je činom dokazala da je dio suvremenog razmišljanja i djelovanja koje Međimurje njeguje i koje ga je dovelo do najviše nagrade za održivi turizam Green destination.

Fotografije: Grad Čakovec

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content