Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Izvještajna skupština županijske Vatrogasne zajednice Međimurske županije

Datum objave: 28. studenoga 2022.

U novootvorenom Vatrogasnom domu u Nedelišću održana je redovita izvještajna skupština Vatrogasne zajednice Međimurske županije. Sve prisutne pozdravio je domaćin, predsjednik DVD-a Nedelišće Zlatko Marciuš koji je svim vatrogascima zaželio dobrodošlicu te ukratko upoznao s povijesti društva.

Predsjednik VZMŽ Mario Medved istaknuo je kako Zajednica okuplja i rukovodi radom 11 vatrogasnih zajednica u kojima djeluje i radi 85 DVD-ova, 2 DVD-a u gospodarstvu i Javna vatrogasna postrojba Čakovec, te da ukupno broje 5.904 članova.

Na području Međimurske Županije u toku 2021. godine zabilježeno je 900 intervencije što predstavlja povećanje za 109 intervencije ili 13,78 % u odnosu na 2020. godinu kada je zabilježeno 791 intervencija, rekao je županijski vatrogasni zapovjednik Robert Meglić podnoseći izvješće o radu. Sve vatrogasne organizacije ustrojene u Županijsku zajednicu svoje aktivnosti i zadaće usmjerile su na sprečavanje nastanka požara, provođenju preventivnih mjera zaštite od požara, gašenju požara kao i stručnoj obuci članstva i provođenju preventivnih akcija. „Želim istaknuti i odličnu suradnju sa Županijom, s kojom smo stalno u kontaktu i koja nas financijski podupire.“

Župan Međimurske županije Matija Posavec, rekao je kako mu nije drago čuti da se povećava broj njihovih intervencija unatoč brojnim prevencijama koje se provode na području Županije. „Godina vam nije bila mirna, imali ste dosta intervencija, ali mi je drago što znate spremno odgovoriti na sve izazove koji su pred vama,“ istaknuo je župan Posavec te naglasio kako je Županija ove godine povećala financijska sredstva namijenjena vatrogasnoj zajednici. „Želim svim vatrogaskinjama i vatrogascima čestitati na realiziranim programima, uspjesima i rezultatima koje postižete, a posebno sam ponosan na međimurske vatrogasce iz Čakovca, Palinovca, Malog Mihaljevca i Žiškovca koji su ostvarili povijesni uspjeh na Vatrogasnoj olimpijadi u Celju, te osvojili zlatnu i brončanu medalju i time promovirali Međimurje, ali i cijelu Hrvatsku.“

Najsvečaniji dio Skupštine bila je dodjela priznanja plakete najistaknutijim društvima, pa su tako svoje plakete primili – Dobrovoljno vatrogasno društvo Mursko Središće, Prelog, Čakovec, Čateks, Donji Kraljevec, Nedelišće, Mala Subotica, Mačkovec i Štrigova.

Fotografije: Dora Vadlja, Međimurska županija

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content