Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska županija obilježila Međunarodni dan nestalih osoba i Dan sjećanja na nestale osobe u Domovinskom ratu

Datum objave: 30. kolovoza 2022.

Međunarodni dan nestalih osoba obilježava se 30. kolovoza u znak sjećanja i poštovanja prema nestalima i članovima njihovih obitelji. Tim je povodom predsjednica Udruge poginulih i nestalih hrvatskih branitelja Međimurske županije Danica Pongrac Krhač zajedno sa županom Međimurske županije Matijom Posavcem i gradonačelnicom Grada Čakovca Ljerkom Cividini zapalila svijeće i položila cvijeće kod Spomenika poginulim i nestalim braniteljima iz Domovinskog rata u Perivoju Zrinskih.


Do sada su pronađeni posmrtni ostaci i pokopano je 16 osoba s područja Međimurja koje su se vodile kao nestale, traga se za posmrtnim ostacima 2 osobe koji se vode kao poginule, dok se jedna osoba još uvijek vodi kao nestala.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content