Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Prijedlog kandidata za imenovanje predsjednika i članova Povjerenstva za ravnopravnost spolova Međimurske županije - produljenje roka

Datum objave: 11. siječnja 2022.

S obzirom da za imenovanje Povjerenstva za ravnopravnost spolova nije pristigao niti jedan prijedlog iz kategorije predstavnik/predstavnica nevladinih udruga i nezavisnih stručnjaka čija je djelatnost vezana uz promicanje ravnopravnosti spolova rok za dostavu produljuje se do 18. veljače 2022. godine.

Prijedlozi se dostavljaju na adresu: Međimurska županija, Odbor za izbor i imenovanja Skupštine Međimurske županije, Ruđera Boškovića 2, 40000 Čakovec ili na adresu e-pošte: skupstina@medjimurska-zupanija.hr

Uz prijedlog je potrebno dostaviti i životopis u europass formatu.

Podsjećamo da je sukladno Odluci Skupštine Međimurske županije Povjerenstvo za ravnopravnost spolova ustrojeno kao savjetodavno tijelo Županijske skupštine radi provedbe Zakona o ravnopravnosti spolova i Nacionalne politike za promicanje ravnopravnosti spolova.

Člankom 4. Odluke o osnivanju Povjerenstva za ravnopravnost spolova Međimurske županije određen je djelokrug rada Povjerenstva, kako slijedi:

  • suradnja s gradskim i općinskim povjerenstvima/odborima za ravnopravnost spolova
  • poduzimanje aktivnosti vezanih uz unapređivanje društvenog položaja žena, te provođenje kampanje s ciljem povećanja zastupljenosti žena na mjestima gdje se odlučuje o pitanjima njihovog položaja: predstavnička i izvršna vlast, nadzorni odbori, upravna vijeća i dr.
  • praćenje razine ostvarivanja prava građana na zdravstvenu zaštitu s posebnim osvrtom na preventivnu zaštitu zdravlja žena
  • praćenje podataka koji se odnose na nasilje u obitelji i s njom u svezi povezivanje s odgovarajućim ustanovama
  • poticanje izrade i analize relevantnih statističkih podataka kojima se omogućuje praćenje ostvarenja ravnopravnosti spolova u Međimurskoj županiji
  • upoznavanje Županijske skupštine o svom radu kroz izradu programa rada i izvješća o svom radu
  • suradnja s Uredom za ravnopravnost spolova Vlade Republike Hrvatske i Pravobraniteljicom za ravnopravnost spolova Republike Hrvatske
  • obavljanje i drugih poslova u cilju promicanja ravnopravnosti spolova sukladno važećim propisima.

          PRIVREMENA PROČELNICA

          Ana Varga, dipl.iur.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content