Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 24. studenoga 2021. -U Murskom Središću promjena termina testiranja srijedom, testiranje se obavlja od 14:00 do 16:00 sati

Datum objave: 24. studenoga 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 658 uzoraka, od čega je evidentirano 353 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2, što je 53,6% od ukupnog broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavila se 215 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 537. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 84  311 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 122 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 8 pacijenta, otpušteno je 16 pacijenata, 4 pacijenta su na invazivnoj respiraciji, a preminula je 1 muška osoba, stara 85 godina.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec.
Na području Međimurske županije testiranje brzim antigenskim testovima (BAT) moguće je obaviti na sljedećim lokacijama:
Dom zdravlja Čakovec svakim radnim danom od 12:00 do 14:30 sati te vikendom od 8:30 do 12:00 sati na parkiralištu iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta.
Trijaža  Županijske bolnice Čakovec ponedjeljkom, srijedom i petkom od 6:00 do 8:00 sati.
Zavod za hitnu medicinu Međimurske županije organizira testiranje u Ispostavi Mursko Središće (Josipa Šajnovića bb, Mursko Središće) nedjeljom od 8:30 do 12:00 i srijedom od 14:00 do 16:00 sati te u Ispostavi Prelog (Kralja Petra Krešimira IV br. 7, Prelog) ponedjeljkom i srijedom od 12:00 do 14:00 sati.
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije svakodnevno od 7:00 do 9:00 sati provodi PCR testiranja u covid ambulanti na parkiralištu iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta.
Upućuju se poslodavci da se za potrebe testiranja obrate navedenim ustanovama. Naglašavamo da temeljem testova za samotestiranje, koji su dostupni u ljekarnama, nije moguće dobiti COVID potvrdu i oni nisu važeći za dolazak na radno mjesto.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content