Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 20. studenoga 2021.

Datum objave: 20. studenoga 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 509 uzoraka, od čega je evidentiran 271 pozitivan nalaz na SARS-CoV-2, što je 53,2% od broja testiranih. Iz drugih županija prijavljena su 2 pozitivna slučaja kod osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.
U protekla 24 sata oporavilo se 276 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 640. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 82 785 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 122 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 14 pacijenata, otpušteno je 11 pacijenta, 3 pacijenta su na invazivnoj respiraciji, preminula je 1 osoba, ženka osoba stara 90 godina.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije te od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec. Cijepljenje bez najave održava se danas, 20. studenoga u trijaži Županijske bolnice Čakovec od 9 do 12 sati.
Cijepljenje se odvija i u Ljekarni Štrigova 23. studenoga od 12 do 15 sati uz prethodnu najavu na broj 040/851-006.
Na području Međimurske županije testiranje brzim antigenskim testovima (BAT) moguće je obaviti na sljedećim lokacijama:
U Domu zdravlja Čakovec svakim radnim danom od 12:00 do 14:30 sati te vikendom od 8:30 do 12:00 sati na parkiralištu iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta.
U trijaži  Županijske bolnice Čakovec ponedjeljkom, srijedom i petkom od 6:00 do 8:00 sati.
Zavoda za hitnu medicinu Međimurske županije organizirao je testiranje u Ispostavi Mursko Središće (Josipa Šajnovića bb, Mursko Središće) nedjeljom od 8:30 do 12:00 i srijedom od 12:00 do 14:00 sati te u Ispostavi Prelog (Kralja Petra Krešimira IV br. 7, Prelog) ponedjeljkom i srijedom od 12:00 do 14:00 sati.
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije svakodnevno od 7:00 do 9:00 sati provodi PCR testiranja u covid ambulanti na parkiralištu iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta.
Upućuju se poslodavci da se za potrebe testiranja obrate navedenim ustanovama. Naglašavamo da temeljem testova za samotestiranje, koji su dostupni u ljekarnama, nije moguće dobiti COVID potvrdu i oni nisu važeći za dolazak na radno mjesto.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content