Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 15. studenoga 2021. - PCR i BAT testiranja moguća na 160 lokacija u Međimurju

Datum objave: 15. studenoga 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata PCR testiranjem nema evidentiranih pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji. Iz drugih županija prijavljeno je 7 pozitivnih slučaja kod osoba s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji. Tijekom vikenda brzim antigenskim testovima testirano je 356 osoba te je evidentirano 20 pozitivnih nalaza, što je 5,6% od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 260 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 1 773.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 100 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 13 pacijenata, otpuštena su 4 pacijenta, 1 pacijent je na invazivnoj respiraciji, nema preminulih osoba.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije, od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec i svake treće subote u mjesecu u trijaži Županijske bolnice Čakovec od 9 do 12 sati.
Sutra, 16. studenoga od 12 do 17 sati  odvijat će se cijepljenje u Ljekarni Štrigova kao i 23. studenoga od 12 do 15 sati uz prethodnu najavu na broj 040/851-006. Cijepljenje će se odvijati i u Ljekarni Kotoriba, 17. studenoga od 12 do 17 sati uz prethodnu najavu na broj 040/682-750.
Kako će od sutra, 16. studenog 2021. godine stupiti na snagu nove epidemiološke mjere radi sprečavanja prijenosa bolesti COVID-19, prema kojima će svi državni službenici i namještenici, službenici i namještenici u javnim službama i u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi te zaposlenici trgovačkih društava i ustanova čiji su osnivači Republika Hrvatska i jedinica lokalne i regionalne (područne) samouprave za dolazak na posao trebati posjedovati valjanu EU digitalnu COVID potvrdu, Stožer civilne zaštite Međimurske županije obavještava da je na području Međimurske županije testiranje brzim antigenskim testovima (BAT) moguće obaviti na sljedećim lokacijama.
U Domu zdravlja Čakovec svakim radnim danom u vremenu od 12:00 do 14:30 sati te vikendom od 8:30 do 12:00 sati covid ambulanti na parkiralištu iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta. U Zavodu za hitnu medicinu Međimurske županije (Ispostava Mursko Središće, Josipa Šajnovića bb, Mursko Središće), nedjeljom od 8:30 do 12:00 i srijedom od 12:00 do 14:00 sati te u Ispostavi Prelog (Kralja Petra Krešimira IV br. 7, Prelog) ponedjeljkom i srijedom od 12:00 do 14:00 sati kao i u trijaži  Županijske bolnice Čakovec ponedjeljkom i srijedom od 6:00 do 8:00 sati.
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije svakodnevno od 7:00 do 9:00 sati provodi PCR testiranja u covid ambulanti na parkiralištu iza Županijske bolnice Čakovec, Svetojelenska cesta.
Upućuju se poslodavci da se za potrebe testiranja obrate navedenim ustanovama. Također, na internetskim stranicama Ravnateljstva civilne zaštite navedene su sve ovlaštene ustanove koje mogu provoditi testiranja i izdavati EU digitalne COVID potvrde, a kojih u Međimurskoj županiji ima gotovo 160.
Naglašavamo da temeljem testova za samotestiranje, koji su dostupni u ljekarnama, nije moguće dobiti COVID potvrdu i oni nisu važeći za dolazak na radno mjesto.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content