Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zaklada Mikec dodijelila 52 stipendije nadarenim studentima

Datum objave: 4. studenoga 2021.

Zaklada Mikec i ove je godine nastavila financijski pomagati nadarenim studentima slabijeg imovinskog statusa s područja Međimurske županije. Zakladu je 2016. godine osnovao dr. Antun Mikec, dipl. ing., koji ujedno i osigurava sva sredstva za njen rad, s primarnim ciljem da kroz stipendije pomaže uspješnim studentima.
Od svog osnivanja Zaklada je dodijelila ukupno 3.700.00,00 kuna, a u šestoj godini rada za stipendije je, kao i prethodnih godina, osigurano 700.000,00 kuna. Na natječaj za stipendije u akademskoj godini 2021./2022. zaprimljeno je 85 prijava. Prilikom odluke o dodijeli stipendija razmatrala se deficitarnost zanimanja s obzirom na tržište rada, težina fakulteta i razina obrazovne ustanove, prosjek ocjena i preporuke te imovinsko stanje, a prednost su imali prošlogodišnji stipendisti koji su imali prosjek ocjena 4,3 ili veći.
Za akademsku godinu 2021./2022. dodijeljene su 52 stipendije u iznosu od 1.100,00 kuna mjesečno za razdoblje od 1. listopada 2021. do 30. rujna 2022. godine. Do sada je dodijeljeno ukupno 260 stipendija.
Međimurska županija u samom je vrhu među županijama po izdvajanjima na području obrazovanja, kroz kapitalne projekte, obnove, dogradnje i rekonstrukcije škola i školskih dvorana, stipendije i potpore, među kojima je Zaklada Mikec i obitelj Mikec koja velikodušno ulaže u svoju zajednicu i doprinosi stvaranju županije znanja.
Fotografija iz arhive Međimurske županije

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content