Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 31. listopada 2021.

Datum objave: 31. listopada 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 254 uzoraka, od čega je evidentirano 112 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2, što je 44% od broja testiranih. Iz drugih županija prijavljen je 1 pozitivan slučaj kod osobe s prebivalištem/boravištem u Međimurskoj županiji.
U protekla 24 sata oporavilo se 88 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 811. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 75 029 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 42 pacijenta pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 7 pacijenata, otpušten je 1 pacijent, 3 pacijenta su na invazivnoj respiraciji, nema preminulih osoba.
Građani se mogu cijepiti svakim radnim danom od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije, od 13 do 18 sati u trijaži Županijske bolnice Čakovec i svake treće subote u mjesecu u trijaži Županijske bolnice Čakovec od 9 do 12 sati.
Cijepljenje se odvija i u Ljekarni Kotoriba 4., 8. i 17. studenoga od 12 do 17 sati uz prethodnu najavu na broj 040/682-750, kao i u Ljekarni Štrigova 16. studenoga od 12 do 17 sati te 23. studenoga od 12 do 15 sati uz prethodnu najavu na broj 040/851-006.
Danas, 31. listopada uzimanje uzoraka za PCR i BAT testove odvija se od 7:30 sati u covid ambulanti iza Županijske bolnice Čakovec (Svetojelenska cesta), a iznimno u ponedjeljak, 1. studenoga 2021. godine neće se odvijati testiranja zbog državnog praznika.
Stožer Civilne zaštite Međimurske županije apelira na građane na nošenje maski na mjestima gdje se okuplja više ljudi, kao i na korištenje maski na grobljima u narednim danima.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content