-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

U prekrasnom okruženju Starog grada Čakovec održano vježbanje pod zvijezdama u okviru obilježavanja Europskog tjedna sporta

Datum objave: 26. rujna 2021.

Podno nedavno rekonstruirane fortifikacije Starog grada Čakovec u Perivoju Zrinskih obilježen je Europski dan sporta vježbanjem pod zvijezdama koje je okupilo brojne sportaše i rekreativce s područja Međimurja.
Europski tjedan sporta je inicijativa Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe koja se 2021. godine održava sedmi put. Glavna tema kampanje za Tjedan sporta i dalje je „#BeActive“ kojom se nastoji potaknuti javnost da bude aktivna, ne samo tijekom tog tjedna nego i cijele godine. Europski tjedan sporta 2021. godine započeo je 23. rujna, a traje sve do 30. rujna. Kao i prethodnih godina, u sklopu ovog europskog događaja organizirane su aktivnosti diljem Europe, a jedan od gradova domaćina ove godine je i Čakovec, koji je nakon pulskog Amfiteatra, zadarske rive Pozdrav Suncu i Morske orgulje te osječke Tvrđe, u subotu, 25. rujna bio domaćin “BeActive Nighta”.
Kako je istaknuo državni tajnik u Ministarstvu turizma i sporta Tomislav Družak, površina jezera pokraj Starog grada Čakovec izuzetna je lokacija koja je cijelu manifestaciju podigla na višu razinu: Cilj događaja je pokazati građanima prednosti noćnog vježbanja te kako vježbanje može biti zabavno bilo gdje i bilo kada.
"Čakovec kao središte Međimurske županije nije slučajno odabran za jednog od domaćina ovogodišnjeg Europskog tjedna sporta. Međimurje živi sport zahvaljujući mnogim sportašima, rekreativcima i zaljubljenicima u sport koji iz godine u godinu svojim aktivnostima i uspjesima pozicioniraju naš kraj kao odličnu sportsku destinaciju. Međimurje je proglašeno Europskom regijom sporta za 2022., a ta prestižna titula omogućit će nam još bolje promoviranje našeg kraja, stvaranje kvalitetnije sportske infrastrukture i uvjeta za naše sportaše.", kazao je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec.
Brojni građani, među kojima je bilo najviše djece, odazvali su se na vježbanje pod zvijezdama. Pozdravili su ih i zamjenica gradonačelnice Grada Čakovca Marina Gradišer i ambasador Europskog tjedna sporta, naš proslavljeni gimnastičar Filip Ude, a događaju su nazočili državna tajnica u Ministarstvu turizma i sporta Sandra Herman i pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam Darko Radanović. Uz Ministarstvo turizma i sporta, Međimursku županiju i Grad Čakovec, u obilježavanje se uključio i Informacijski centar Europe Direct Čakovec.
Vježbanje su predvodili Luka Prprović iz Gimnastičkog kluba Marijan Zadravec – Macan, članovi Studia Vivona Čakovec, Ivana Posavec iz studija Fit life, Twirling club Čakovec, Martina Maltar iz Fitnes kluba In, Plesno gimnastički klub Flik Šenkovec, Tomislav Debelec iz TD FIT, Tanja Mesarić iz Gimnastičkog kluba Marijan Zadravec – Macan, Plesna skupina Korak Virne Hošnjak i Edita Gorski.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content