-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Članovi Udruge "Međimurski slatkiši" organizirali još jedne Sportske igre mladih dijabetičara

Datum objave: 28. kolovoza 2021.

Osnovana 2016. godine, Udruga "Međimurski slatkiši" okuplja djecu oboljelu od dijabetesa i njihove roditelje s područja Međimurja. Danas broje oko 80 članova s ciljem pružanja adekvatne pomoći obiteljima da se što bolje snađu s izazovima koje nosi život s dijabetesom.
Uz brojne edukacije i druženja koja organiziraju kroz godinu, posebno su ponosni na Sportske igre mladih dijabetičara na kojima okupljaju sudionike iz cijele Hrvatske. Nažalost, ni na ovogodišnje igre se  nisu mogli odazvati članovi prijateljskih udruga, no Međimurski slatkiši s radošću su se okupili u Accredo centru u Zasadbregu gdje se već tradicionalno odvija ovaj susret. Sudionike igara pozdravio je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je članovima čestitao na 5 uspješnih godina rada tijekom kojih su sudjelovali u brojnim aktivnostima i akcijama diljem Međimurja i šire te nastojanjima da širu javnost senzibiliziraju i ukažu na važnost zdrave prehrane i kretanja.
Predsjednik Udruge Casimir Nomo Nemi i tajnica Udruge Suzana Mutvar župana su upoznali s dosadašnjim rezultatima projekta "Zaželi pravu stvar" čiji su nositelj, a za koji im je dodijeljeno 650 000 kuna bespovratnih sredstava iz Europskog socijalnog fonda. Kroz projekt je zaposleno sedam osoba koje brinu o starijim i nemoćnim osobama.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content