-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Radovi na budućem vidikovcu na Mađerkinom bregu u punom jeku

Datum objave: 20. kolovoza 2021.

Nakon što su u cijelosti završeni radovi iskopa i izgrađeni temelji, u tijeku je betoniranje temeljnih stijena Biciklističko informativnog centra s vidikovcem na Mađerkinom bregu, najpoznatije i najljepše lokacije u Međimurju s čijeg pogled seže na prekrasne međimurske brege i rodne vinograde.
Izgradnja vidikovca krenula je početkom ovog proljeća. Postavljeni su i završeni radovi na temeljenju objekta te je u tijeku betoniranje temeljnih stijena, izgradnja balkona i pokrivanje betonskom pločom nakon čega slijedi montiranje cijelog objekta. Planiran završetak svih radova očekuje se početkom proljeća sljedeće godine.
Vidikovac će uz ugostiteljske sadržaje imati i suvenirnicu i ponudu vina naših vrhunskih vinara, koji su i ove godine na Decanter natjecanju u Londonu osvojili čak 18 medalja te time još jednom potvrdili svoju kvalitetu. Izgradnjom vidikovca upotpunit će se turistička ponuda štrigovskog kraja, ali i cijelog Međimurja, a uspostavom ovakvog inovativnog turističkog proizvoda, odličnom prekograničnom suradnjom, zajedničkim sportskim manifestacijama te kvalitetno označenim biciklističkim rutama Međimurje će se jačati kao turistički pogranična regija aktivnog odmora.
Ukupna visina vidikovca bit će 28 metara, dok će visina na koju će se moći popeti posjetitelji biti 21 metar. Osnovna konstrukcija vidikovca bit će drvena s metalnim stubištem i metalnom platformom, a uz vidikovac nalazit će se multifunkcionalni paviljon.
Budući vidikovac parirat će bilo kojem svjetskom kompleksu te će biti prepoznatljiv po tome jer će za vrijeme lijepog vremena pružati pogled na Sloveniju, Austriju, Mađarsku, pa čak i Slovačku.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content