-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Čestitka župana Međimurske županije povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Datum objave: 5. kolovoza 2021.

 
“Poštovane Međimurke i Međimurci!
Prošlo je točno 26 godina od dana kada su Hrvatska vojska i hrvatski redarstvenici oslobodili okupirane dijelove Republike Hrvatske u pobjedničkoj i oslobodilačkoj vojno-redarstvenoj akciji „Oluja“. S neizmjernim pijetetom i poštovanjem prisjećamo se i svakog od 78  poginulih međimurskih branitelja koji su se borili diljem Hrvatske i dali svoj život u jednoj od najvećih pobjeda našega naroda, na čemu ćemo im zauvijek biti zahvalni.
Zajedništvo, snaga i hrabrost svakog našeg branitelja podsjetnik je i priznanje na 84 sata u kojima su oslobodili više od 10.000 četvornih kilometara hrvatskog teritorija te pobjedonosno oslobodili Knin i tako ispisali hrvatsku povijest. Operacija Oluja ostat će upamćena u hrvatskoj povijesti kao simbol zajedništva i pobjede, simbol vrijednosti zbog kojih s ponosom čuvamo uspomenu na hrvatske branitelje, invalide Domovinskog rata i članove obitelji poginulih, preminulih i nestalih branitelja te svima čija je patnja i žrtva omogućila stvaranje slobodne Hrvatske.
Iznimno je važno usaditi vrijednosti snage i zajedništva, dozu zahvalnosti prema onima koju su stvarali našu povijest i položili ono najvrjednije, svoj život na oltar domovine. Dugujemo im vječnu zahvalnosti zbog koje imamo obavezu, ali i potrebu našoj djeci stvarati uvjete za dostojan i sretan život. Na dan kada slavimo veličanstvenu pobjedu Hrvatske vojske, trebamo biti posebno ponosni jer zajedništvo koje se tada izgradilo naša je snaga. Upravo tom snagom trebamo udružiti svoje znanje i sposobnost kako bismo uspješno prebrodili razne krizne situacije koje nam posljednjih godinu dana mijenjaju način života te pronaći rješenja za mnogobrojne izazove s kojima se svakodnevno susrećemo, a najvažnije od svega osigurati bolju budućnost našoj djeci.
Drage Međimurke i Međimurci, najiskrenije Vam čestitam Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja, ali i obljetnicu velike vojno redarstvene operacije „Oluja“. Bila je to sudbonosna akcija koja je oslobađanjem okupiranog teritorija vratila nadu hrvatskom narodu, a poseban ponos dijelimo s aktivnim sudionicima tih događanja među kojima su i dvojica međimuraca, Eduard Baltić i Florijan Novak, koji su među prvima razvili hrvatski stijeg na kninskoj tvrđavi.   
 

ŽUPAN

Matija Posavec

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content