Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 19. srpnja 2021. - Tijekom nedjelje u Međimurju testirano 309 osoba od čega je pozitivna jedna osoba

Datum objave: 19. srpnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata PCR metodom obrađeno je 9 uzoraka i 300 testiranja Ag testovima, od čega je evidentiran 1 pozitivan nalaz na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji.
U protekla 24 sata nema oporavljenih osoba, pa je broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan 14.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 10 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus, od čega 1 hospitalizirani pacijent u protekla 24 sata. Nema otpuštenih pacijenata ni preminulih osoba.
Epidemiološka situacija u Međimurskoj županiji je povoljna te je 7-dnevna incidencija na današnji dan 8 pozitivnih na 100 000 stanovnika, a 14-dnevna incidencija je 21. U proteklih sedam dana PCR metodom je testirano 407 osoba i evidentirano je 9 pozitivnih osoba što je postotak 2,21% pozitivnih u odnosu na broj testiranja.
Kako bi se zadržala povoljna epidemiološka situacija, pozivaju se svi oni koji se žele cijepiti da to mogu učiniti bez prethodne najave svaki radni dan od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 13 do 18 sati u Županijskoj bolnici Čakovec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content