Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 14. srpnja 2021.

Datum objave: 14. srpnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 85 uzoraka, od čega su evidentirana 4 pozitivna nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 4,7 % pozitivnih od broja testiranih. Oporavila se 1 osoba.
Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 17. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 63 165 uzoraka.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 13 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 2 pacijenta, otpuštena su 3 pacijenta, a na invazivnoj respiraciji nema pacijenata. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Svakog radnog dana cijepljenje (bilo prvom, bilo drugom dozom) se odvija u  Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije od 9.00 do 13.00 sati te u trijažnom prostoru (garaža)  Županijske bolnice Čakovec od 13.00 do 8.00 sati za sve one koji se žele cijepiti bez najave ili se trebaju docijepiti drugom dozom.
Iz Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije poručuju da se cijepljenje provodi cjepivom Pfizer ili AstraZeneca prema izboru. Cijepiti se može  i drugim vrstama cjepiva s kojima raspolažu uz prethodni dogovor na telefon 040/310-337 ili putem emaila: epidemiologija@zzjz-ck.hr
Cijepljenje drugom dozom se provodi za Pfizer cjepivo nakon 3 do 6 tjedana, Astra Zeneca cjepivom nakon 4-8 tjedana te cjepivom Moderna  nakon 4 tjedna. Sljedeće masovno cijepljenje će se provoditi na punktu Mesap u Nedelišću u subotu, 24. srpnja 2021. od 8:30 do 13:30 sati prema prethodnom pozivu.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content