Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 27. lipnja 2021. - Na 330 testiranja evidentirano 6 pozitivnih nalaza

Datum objave: 27. lipnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata PCR metodom obrađeno je 140 uzoraka, od čega je evidentirano 6 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 4,28 % pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testovima testirano je 190 osoba i svi nalazi su negativni.
U protekla 24 sata oporavilo se 5 osoba, pa je broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan 38. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 61 973 uzoraka.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 16 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata nije bilo hospitaliziranih ni otpuštenih pacijenata, nema ni preminulih osoba.
Tijekom jučerašnjeg dana u Međimurju je cijepljeno 1 149 osoba od čega 92 osobe prvom dozom i 1 057 osoba drugom dozom. Sa današnjim danom, sa barem jednom dozom je cijepljeno 42 164 osoba što iznosi 48,02% stanovništva starijeg od 18 godina.
Svi oni koji se žele cijepiti, a nisu prijavljeni putem platforme ili još uvijek nisu dobili poziv za cijepljenje, mogu se cijepiti svaki radni dan od 9-13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 13-18 sati u trijažnom prostoru Županijske bolnice Čakovec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content