-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 22. lipnja 2021. - Na 112 uzoraka evidentirana 2 pozitivna nalaza

Datum objave: 22. lipnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 112 uzoraka, od čega su evidentirana 2 pozitivna nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 1,7 % pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 10 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 42. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 61 562 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 12 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitaliziran je 1 pacijent, otpuštena su 2 pacijenta, a na invazivnoj respiraciji nema pacijenata. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 14.06.2021. do 20.06.2021. godine, 32 je oboljele osobe na području grada Čakovca, 1 na području grada Mursko Središća, 1 općine Belica, 1 općine Donji Kraljevec, 1 općine Mala Subotica, 2 općine Pribislavec, 3 općine Selnica, 1 općine Strahoninec, 1 općine Sveti Juraj na Bregu, 2 općine Sveti Martin na Muri, dok ovaj tjedan nema pozitivnih slučajeva u gradu Prelogu, općinama Dekanovec, Domašinec, Donja Dubrava, Donji Vidovec, Goričan, Gornji Mihaljevec, Kotoriba, Nedelišće, Orehovica, Podturen, Sveta Marija, Vratišinec, Šenkovec i Štrigova.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content