Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 18. lipnja 2021.

Datum objave: 18. lipnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 85 uzoraka, od čega je evidentirano 11 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 12,94% pozitivnih od broja testiranih. Obavljenim testiranjima brzim antigenskim testovima evidentiran je 1 pozitivan nalaz.
U protekla 24 sata oporavilo se 20 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 58. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 61 294 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 15 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirana su 2 pacijenta, otpuštena su 3 pacijenta, a 2 pacijenta su na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Tijekom jučerašnjeg dana u Međimurju je cijepljeno 1 965 osoba od čega 201 osoba prvom dozom i 1 764 osoba drugom dozom. Sa današnjim danom, sa barem jednom dozom je cijepljeno 41 396 osoba što iznosi 47,1% stanovništva starijeg od 18 godina.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content