Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 13. lipnja 2021. - U protekla 24 sata na 359 testiranja 9 pozitivnih slučajeva. Cijepljeno 47% stanovništva

Datum objave: 13. lipnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata PCR metodom obrađeno je 129 uzoraka, od čega je evidentirano 7 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 5,42% pozitivnih od broja testiranih. Brzim antigenskim testovima testirano je 230 osoba od čega su evidentirana 2 pozitivna slučajeva.
U protekla 24 sata oporavilo se 11 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 90.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 60 871 uzoraka.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 19 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata nije bilo hospitaliziranih ni otpuštenih pacijenata, a na invazivnoj respiraciji su 2 pacijenta. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Tijekom subote u Međimurskoj županiji je na punktovima cijepljeno 1 638 osoba. U ovom tjednu je ukupno cijepljena 6 101 osoba, od čega 1 325 osoba prvom dozom i 4 776 osoba drugom dozom. Do danas je sa barem jednom dozom ukupno cijepljeno 40 971 osoba, odnosno 46,66% stanovništva starijeg od 18 godina. 
Svi oni koji se žele cijepiti, a nisu prijavljeni putem platforme ili još uvijek nisu dobili poziv za cijepljenje, moći će se cijepiti svaki radni dan od 9-13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 13-18 sati u trijažnoj garaži Županijske bolnice Čakovec cjepivom Pfizera ili Astra Zenece.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content