Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.7 °C
1028.0 hPa
71 %

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 6. lipnja 2021. - U Međimurju cijepljeno više od 45% stanovništva, od ponedjeljka cijepljenje bez najave

Datum objave: 6. lipnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 203 uzoraka, od čega je evidentirano 18 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 8,86% pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 19 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 116.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 60 086 uzoraka.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 29 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata nije bilo hospitaliziranih pacijenata, otpušten je 1 pacijent, a na invazivnoj respiraciji nema pacijenata. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Tijekom subote u Međimurskoj županiji je na punktovima cijepljeno 1 948 osoba. U ovom tjednu su ukupno cijepljene 5 192 osobe, od čega 1 185 osoba prvom dozom i 4 007 osoba drugom dozom. Do danas je sa barem jednom dozom ukupno cijepljeno 39 646 osoba, odnosno 45,15% stanovništva starijeg od 18 godina. 
Slijedeći tjedan masovna cijepljenja na do sada tri standardna punkta provest će se u srijedu i četvrtak u poslijepodnevnim satima te u subotu u prijepodnevnim satima za sve osobe koje su dobile ili će dobiti poziv za cijepljenje.
Svi oni koji se žele cijepiti, a nisu prijavljeni putem platforme ili još uvijek nisu dobili poziv za cijepljenje, moći će se cijepiti svaki radni dan od 9-13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije i od 13-18 sati u trijažnoj garaži Županijske bolnice Čakovec cjepivom Pfizera ili Astra Zenece.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content