Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 5. lipnja 2021. - I dalje više oporavljenih nego oboljelih, 7-dnevna incidencija ispod 80

Datum objave: 5. lipnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 112 uzoraka, od čega je evidentirano 8 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 7,1% pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavila se 41 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 117.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 59 885 uzoraka.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 30 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus, u protekla 24 sata hospitalizirana su 4 pacijenta, otpuštena su 3 pacijenta, a na invazivnoj respiraciji nema pacijenata. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Na današnji dan 7-dnevna incidencija u Međimurskoj županiji na testiranja PCR metodom iznosi 79 pozitivnih na 100 000 stanovnika, a 14-dnevna incidencija 195. U proteklih sedam dana PCR-om je testirano 791 osoba te je udio pozitivnih u broju testiranja 10,9%. Sve epidemiološke brojke i u ovome tjednu bilježe pad.
Tijekom današnjeg dana se nastavlja akcija cijepljenja u Međimurskoj županiji, a podaci o broju cijepljenih osoba biti će dostavljeni javnosti u sutrašnjem dnevnom priopćenju Stožera civilne zaštite Međimurske županije.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content