Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 02. lipnja 2021.

Datum objave: 2. lipnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 212 uzoraka, od čega je evidentirano 30 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 14,1 % pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 20 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 157. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 59 626 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 37 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitaliziran je 1 pacijent, otpušteno je 6 pacijenata, a na invazivnoj respiraciji nema pacijenata. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Tijekom jučerašnjeg dana u Međimurju je cijepljeno 1 700 osoba. Barem jednom dozom do sada je cijepljeno 38 824 osoba, što je 44,27 % stanovništva starijeg od 18 godina. Akcija masovnog cijepljenja se nastavlja i tijekom današnjeg dana.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content