Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijeda, 19. svibnja 2021.

Datum objave: 19. svibnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađena su 264 uzorka, od čega je evidentirano 74 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 28% pozitivnih od broja testiranih.
U protekla 24 sata oporavilo se 57 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 321. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 57 597 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 68 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 8 pacijenata, otpušteno 7 pacijenta, dok su 2 pacijenta na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata preminule su dvije osobe, muška osoba stara 76 godina i ženska osoba stara 77 godina, oboje s dodatnim kroničnim bolestima.
Epidemiološka situacija u Međimurju i dalje bilježi trend poboljšanja. U proteklih 7 dana udio pozitivnih u broju testiranja pao je na 19,1%. 7-dnevna incidencija je s 372 pala na 231, a broj aktivnih slučajeva u odnosu na tjedan dana ranije se s 472 smanjio na 321.
Tijekom dana nastavlja se cijepljenje građana, a na raspolaganju je 2 000 doza.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content