Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 12. svibnja 2021.: Nastavlja se akcija cijepljenja – u dva dana će se cijepiti više od 4000 građana

Datum objave: 12. svibnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 366 uzoraka, od čega je evidentirano 96 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 26,3% pozitivnih od broja testiranih.
Brzim antigenskim testiranjem utvrđeno je 5 pozitivnih slučajeva. U protekla 24 sata oporavilo se 66 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 472.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 56 262 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 84 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitalizirano je 8 pacijenata, otpušteno je 8 pacijenata, a 5 pacijenata je na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Od 25. veljače 2020. godine kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas u Međimurskoj županiji bilježimo 15 298 oboljelih osoba, a ukupno se oporavilo 14 549 osoba.
Nakon što je prošlog tjedna u Međimurju cijepljeno 6 474 osoba, čime je srušen rekord u broju cijepljenih osoba, nastavlja se akcija masovnog cijepljenja te je danas na raspolaganju 1958 doza na 3 punkta, u Nedelišću, Prelogu i Murskom Središću. Sutra će se moći cijepiti 2112 osoba, a u subotu, 15. travnja oko 2300 osoba. Uz to, radnim danom odvija se cijepljenje AstraZenecom za koje nije potrebna najava, i to u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije tijekom prijepodneva, a od 13:00 do 18:00 sati u suterenu Županijske bolnice Čakovec.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content