Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ususret Međunarodnom danu obitelji, Međimurska županija Obiteljskom centru darovala nekretninu u svrhu širenja i jačanja kvalitete usluga

Datum objave: 11. svibnja 2021.

Povodom Međunarodnog dana obitelji koji se obilježava 15. svibnja, Centar za socijalnu skrb Čakovec – Podružnica Obiteljskog centra održao je druženje sa svojim korisnicima kroz interaktivne aktivnosti namijenjene roditeljima i djeci. Lijepo vrijeme idealno je poslužilo za igru i druženje na otvorenom u parku Centra znanja Međimurske županije na prostoru stare vojarne.
Obitelj je zajednica koja nam pruža podršku, bezuvjetnu ljubav, toleranciju, koja će biti uz nas kada nam je najteže i pružiti nam zaštitu. Obiteljska atmosfera ne isključuje svađe i neslaganja, ali nudi prihvaćanje, razumijevanje, dopušta slobodu i osigurava zajedničko druženje i zabavu, poručuju djelatnice Obiteljskog centra, čija je zadaća osnaživanje obitelji, pružanje društvene potpore i jačanje društvene svijesti o obiteljskim vrijednostima. „Potičemo na stvaranje pozitivnog ozračja u obitelji, na odgovorno roditeljstvo i skrb o svakom članu. Tu smo da budemo podrška savjetom i edukacijom.“, poručila je predstojnica Podružnice Obiteljskog centra Lidija Vinković koja zajedno sa svojim timom djelatnika educira posvojitelje, provodi savjetodavne usluge, obiteljsku medijaciju i promiče obiteljske vrijednosti.
Aktivnosti koje provodi Obiteljski centar itekako su nužne za društvo i pravilan psihološki razvoj djece, što je prepoznala i Međimurska županija te je povodom Međunarodnog dana obitelji župan Međimurske županije Matija Posavec potpisao s ravnateljicom Centra za socijalnu skrb Čakovec Alenkom Bilić Ugovor o korištenju nekretnine u vlasništvu Županije na adresi Ulica Matice hrvatske 18 u Čakovcu.
Nakon što smo izgradili novu zgradu Doma zdravlja Čakovec u kojoj su na jednom mjestu, u blizini ostalih zdravstvenih ustanova, smještene ambulante i usluge primarne zdravstvene zaštite, zgrade u kojima su bile smještene ambulante u samom centru Čakovca ostale su prazne. Kako bismo na najbolji način iskoristili taj prostor, odlučili smo u svrhu jačanja Obiteljskog centra darovati zgradu Centru za socijalnu skrb Čakovec.“, pojasnio je župan Međimurske županije Matija Posavec dodavši da će novi prostori omogućiti kvalitetnije odvijanje aktivnosti i pružanje većeg broja usluga.
Međimurje je županija visoke socijalne osjetljivosti, što potvrđuje niz ostvarenih i provedenih projekata. „Drago nam je što je Županija prepoznala potrebu jer će veći prostor olakšati komunikaciju između djelatnika i korisnika našeg Obiteljskog centra.“, kazala je ravnateljica Centra za socijalnu skrb Čakovec Alenka Bilić. Podružnica Obiteljskog centra u Međimurskoj županiji jedna je od najkvalitetnijih u Hrvatskoj, što je istaknula pročelnica UO za zdravstvo i socijalnu skrb MŽ Sonja Tošić-Grlač: „Zahvaljujući širokom spektru usluga koje pružaju, naš Obiteljski centar prepoznat je kao mjesto podrške i razumijevanja za mnoge obitelji, stoga je nekretnina koju je Županija darovala na korištenje samo mali znak zahvale na velikom trudu i naporu koji ulažu u zajednicu.“

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content