Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.6 °C
1029.0 hPa
70 %

Povodom Dana Međimurske županije položeni su vijenci i zapaljene svijeće poginulim međimurskim braniteljima

Datum objave: 30. travnja 2021.

Na sam Dan Međimurske županije koji se obilježava 30. travnja povodom sjećanja na pogibiju Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana, položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod Spomen obilježja smrtno stradalim i nestalim hrvatskim braniteljima u Perivoju Zrinskih u Čakovcu.
Time je odana počast svima koji su položili svoje živote na oltar domovine, hrvatskim braniteljima koji su, poput Zrinskog i Frankopana, dali svoj život u borbi za nacionalnu samostalnost i slobodu. Župan Međimurske županije Matija Posavec naglasio je važnost njegovanja uspomene na naše velikane, borce koji su uspjeli očuvati hrvatski karakter Međimurja.
Obilježavanju su, uz župana Međimurske županije Matiju Posavca i zamjenika župana Međimurske županije Josipa Griveca, nazočili predsjednik Skupštine Mladen Novak sa zamjenicima Dragutinom Glavinom i Franjom Makovcem, saborska zastupnica Boška Ban-Vlahek, saborski zastupnik i gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač, predstavnici Policijske uprave Međimurske, braniteljskih udruga i Zrinske garde Čakovec.
Svetu misu povodom Dana Međimurske županije u crkvi sv. Nikole biskupa u Čakovcu predvodio je generalni vikar Varaždinske biskupije mons. Antun Perčić. Nakon svete mise, u organizaciji Zrinske garde Čakovec odana je počast kod spomenika Nikoli VII. Zrinskom povodom 401. obljetnice rođenja. Zapaljenje su svijeće i položeni vijenci na ulazu u Stari grad Zrinskih kod spomenika „Oproštaj“ koji pokazuje oproštaj Katarine od muža Petra i brata Frana Krste koji se zbio u Čakovcu uoči njihova odlaska na bečki dvor koji ih je dao pogubiti 30. travnja 1671. godine.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content