Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 21. ožujka 2021.

Datum objave: 21. ožujka 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 229 uzoraka, od čega je evidentirano 18 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 7,86% pozitivnih od broja testiranih. U protekla 24 sata oporavilo se 14 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 136.
Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 45 032 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirano je 29 pacijenata pozitivnih na SARS-CoV-2 virus, od toga bez novih prijema, a 2 pacijenta su otpuštena u protekla 24 sata, jedan pacijent je na invazivnoj respiraciji. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
U nedjelju, 21. ožujka 2021.godine 7-dnevna incidencija u Međimurskoj županiji je u trendu pada u odnosu na protekli tjedan te iznosi 83 pozitivnih na 100 000 stanovnika, odnosno 92 pozitivnih ako se ubroji dijagnostika na temelju kliničke slike i brzi antigenski testovi. U proteklih 7 dana PCR metodom testirano je 1 026 osoba, od čega ih je 91 pozitivnih te je postotak pozitivnih u odnosu na broj testiranja 8,86 %.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content