Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.0 °C
1028.0 hPa
71 %

Zdravstveni sustav u Međimurju pojačan s 8 liječnika

Datum objave: 11. prosinca 2020.

U krugu Županijske bolnice Čakovec održana je konferencija za novinare na kojoj je predstavljen dolazak osam liječnika internista, koji će biti pomoć u liječenju pacijenata hospitaliziranih u Županijskoj bolnici Čakovec, od kojih je njih šestero već započelo s radom.
Odluku o privremenom rasporedu liječnika donio je ministar zdravstva Vili Beroš nakon posjete Međimurskoj županiji i sastanka s ravnateljima zdravstvenih ustanova i čelnicima Županije. Temeljem odluke o rasporedu, pomoć će pružiti tri specijalista internista iz KBC-a Rijeka, dva specijalista internista i specijalizantica interne iz Slavonskog Broda, te po jedan specijalist i specijalizant iz Požege.
Ravnatelj Županijske bolnice Čakovec dr. Tomislav Novinščak istaknuo je kako se radi o velikoj pomoći liječnicima i medicinskom osoblju te kako su specijalisti i specijalizanti iz područja gastroenterologije, kardiologije, pulmologije i opće interne.
Dobrodošlicu u Međimurje osobno su im poželjeli župan Matija Posavec te predsjednica Upravnog vijeća bolnice dr.sc. Sonja Tošić Grlač, naglasivši kako je u ovim vrlo specifičnim i izazovnim vremenima ključna održivost zdravstvenog sustava o čemu svakodnevno brinu brojni liječnici, medicinske sestre, tehničari i ostalo zdravstveno osoblje, kao i nezdravstveni radnici zaposleni u zdravstvenim ustanovama koji ulažu velike napore u suočavanju sa svakodnevnim izazovima.
Također, tijekom dana stigla je i veća količina antivirusne zaštitne opreme za zdravstveni sustav, dok se nabavlja i ostala medicinska oprema.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content