Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Završena potpuna obnova Osnovne škole Draškovec

Datum objave: 9. prosinca 2020.

Međimurska županija još jednoj međimurskoj osnovnoj školi osigurala je bolje uvjete za rad. Riječ je o Osnovnoj školi Draškovec koja je, nakon izgradnje školske sportske dvorane i obnove krovišta, u potpunosti obnovljena.   
Ravnateljica škole Margit Mirić  tom je prilikom poručila kako su djeca budućnost, nada u bolje sutra i vjera da će ono što slijedi zaštititi starost: „Kad čovjek ima djecu, onda je sve bolje jer kad vas svi napuste, opet ostaju Vaša djeca. Sve to pak povećava odgovornost da sami doprinesete stvaranju bolje budućnosti upravo njima. Danas je naša škola ponos mjesta, svih mještana, zaposlenika i učenika.“
Radovi energetske obnove obuhvatili su rekonstrukciju kompletne vanjske ovojnice, odnosno toplinske izolacije, rekonstrukciju stropa prema tavanu, rekonstrukciju poda u učionici, kao i rekonstrukciju kosog krova te zamjenu stolarije. Ugradila se rampa za pristup osoba s invaliditetom te 2 nova visokoefikasna kondenzacijska cirkulacijska uređaja ukupne snage 200 kW, spremnik potrošne tople vode volumena 300 litara i zamijenjena je kompletna opća rasvjeta na objektu novim LED svjetiljkama - pojasnio je Alen Višnjić, direktor Međimurske energetske agencije.
Zahvalivši županu Međimurske županije Matiji Posavcu što i u ovim izazovnim vremenima nije stao s kapitalnim ulaganjima u školstvu, ravnateljica Mirić je izrazila zahvalu što je Međimurska županija preuzela financiranje obnovu krovišta škole, a prije dvije godine i obnovu sportske dvorane. „Ovo naše malo Međimurje, i u ovim izazovnim vremenima, primjer je dobre prakse za Hrvatsku u kapitalnim ulaganjima, financiranju prijevoza i udžbenika. „
Župan Međimurske županije Matija Posavec rekao je kako je ukupna vrijednost projekta obnove Osnovne škole Draškovec iznosila 3.240.897,85 kuna, od čega su 2.558.529,19 kuna bespovratna sredstva, dok je ostatak osigurala Međimurska županija: „Izrazito sam zadovoljan što smo uspješno priveli kraju i drugi ciklus provedbe energetskih obnova škola. Međimurska županija kontinuirano ulaže u kvalitetnije obrazovanje, a time dajemo podršku svima onima koji pomiču granice u obrazovanju i postižu dobre rezultate.“
 
Učenica Tonka Križaj, iz trećeg razreda Osnovne škole Draškovec, pjesmicom je opisala svoje oduševljenje obnovom svoje škole:
Ja sam Tonka,
u Draškovcu živim,
novim stvarima u mjestu neprestano se divim.
 
U prvom razredu,
već prvog školskog dana,
iznenadila me
velika sportska dvorana.
 
Treći razred
kad sam bila,
stara škola
zasjala je kao vila.
 
Novi prozori
pa krov
i zidovi u drugoj boji,
novo ruho
baš joj lijepo stoji.
 
Kroz nju sad jure
generacije nove
koje imaju puno
drugačije snove.
 
U boljim uvjetima
te će snove sniti
i uspjeh će zato
bolji biti.
 
Za obnovljenu školicu
svima puno hvala,
čuvat će je i maziti
djeca velika i mala!

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content