Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Županijsku bolnicu Čakovec stigli uređaji vrijedni 1,8 milijuna kuna

Datum objave: 4. prosinca 2020.

U Županijsku bolnicu Čakovec stigli su novi uređaji vrijedni oko 1,8 milijuna kuna. Međimurska županija nabavila je dva respiratora s vrhunskim invazivnim načinom ventilacije vrijednosti 250.000 kuna svaki, mobilni RTG uređaj za snimanje pluća u vrhunskoj rezoluciji i stroj za fazonsko glačanje, dok je Grad Prelog nabavio još jedan respirator vrijedan 250.000 kuna.  
Time su jučer stigla još tri dodatna respiratora za pacijente Županijske bolnice Čakovec kojima je potreban kisik. Međimurska županija nabavila je i mobilni RTG uređaj vrijedan 587.250  kuna koji će se koristiti za liječenje pacijenata pozitivnih na virus COVID-19. Naime, za pacijente oboljele od virusa COVID 19 ovakav uređaj je nezamjenjiv dijagnostički alat zbog mogućnosti oslikavanja pluća u visokoj rezoluciji. Mobilni rendgen podići će razinu dijagnostike te olakšati i ubrzati obradu većeg broja pacijenata, što je svakako standard koji pacijenti zaslužuju.
Nabavljen je i važan uređaj koji će olakšati posao vrijednim djelatnicima praonice rublja – stroj za fazonsko glačanje s dvostruki trupom. Praonica rublja sastavni je dio naše bolnice te ima važnu ulogu u kvalitetnom funkcioniranju jer opskrbljuje prijeko potrebnim čistim kirurškim rubljem, uniformama, posteljinom. Stroj vrijedan 543.750 kuna namijenjen je za glačanje kuta, uniformi i slične medicinske opreme koja je svakodnevno potrebna zdravstvenim djelatnicima.
Financijska sredstva osigurana su u Proračunu Međimurske županije, dok je Grad Prelog osigurao veći dio sredstva za kupnju respiratora u suradnji sa tvrtkama GKP Pre-kom d.o.o., Švenda Tarmann Chemie d.o.o., Rotocomerc d.o.o., Econ d.o.o., LPT d.o.o., B&O Prelog d.o.o., Eurobeton d.d., HGH d.o.o., Tomaplast d.o.o., Heplast-pipe d.o.o., Cromatic d.o.o., Hilding Anders d.o.o., Šestan Busch d.o.o., zatim Inner Wheel klub Prelog te osobno Đuro Ujlaki i Zdravko Kvakan. Ukupna cijena uređaja, „Respiratora za trajnu respiraciju Hamilton-S1“ iznosi 250.000 kuna.
Donacije su primili ravnatelj Županijske bolnice dr.med. Tomislav Novinščak i voditeljica Odjela anesteziologije, reanimatologije i intenzivne medicine sa JIL-om ŽBČ dr.med. Selma Pernar. Županijska bolnica Čakovec trenutno ima 25 respiratora i 6 High Flow Oxygen uređaja.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content