Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Lovrecove platane osvojile 2. mjesto na natjecanju Hrvatsko stablo godine

Datum objave: 26. studenoga 2020.

Međimurska županija ove je godine po prvi puta sudjelovala na natjecanju Hrvatsko stablo godine koje je trajalo tijekom listopada. Lovrecove platane, naš kandidat na natjecanju, osvojile su odlično 2. mjesto zahvaljujući velikom broju glasova. Nacionalno natjecanje Hrvatsko stablo godine prvi je put održano 2017. godine kada je Environmental Partnership Association, nositelj imena Tree of The Year, prihvatio kandidaturu Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije za nacionalnog koordinatora u ime Republike Hrvatske, čime se našoj zemlji omogućilo sudjelovanje na međunarodnom natjecanju Europsko stablo godine. Međimurska priroda - Javna ustanova za zaštitu prirode kandidirala je Lovrecove platane s ciljem promocije stabla kao bitnog elementa našega kulturnog i prirodnog bogatstva.
Priču o Lovrecovim platanama pogledajte u video zapisu : https://vimeo.com/458444347 
"Stotinama godina, povrh Svetog Urbana šumore Lovrecove platane. Visoko pod nebo dižu se dva moćna stabla i krošnje koje daju hlada vinskom podrumu još iz vremena velikaša Zrinski. Dva zelena diva žive kao jedno stablo i putokaz su u krajobrazu, a prostor pod njima iznimno mjesto za kušanje pod vedrim nebom. Zelene vile Svetog Urbana i glazbene obitelji Lovrec decentan su grafički dekor etiketa eko vina Lovrec koja danas putuju svim kontinentima svijeta."

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content