Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-3.3 °C
1025.0 hPa
74 %

Međimurska županija obilježila blagdan Svih svetih

Datum objave: 30. listopada 2020.

Povodom blagdana Svih svetih, izaslanstva Ministarstva obrane, Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva unutarnjih poslova, Međimurske županije, Grada Čakovca te Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskog rata Međimurske županije položila su vijence i zapalila svijeće kod novog spomen zida poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata na čakovečkom Gradskom groblju. U zajedničkoj molitvi, koju je predvodio gvardijan Franjevačkog samostana u Čakovcu fra Josip Župan, i  s posebnim pijetetom, svi prisutni prisjetili su se svih onih koji više nisu uz nas, ali su prisutni u srcima i mislima.
Iskazujemo poštovanje svim našim preminulim sugrađanima, braniteljima, onima koji nisu više s nama, ove godine na skromniji, ali dostojanstven način. Svijeća i cvijet te sjećanja koje njegujemo dovoljan su znak pažnje, posebice u ovim izazovnim vremenima u kojima molimo naše sugrađane za strpljenje, solidarnost, humanost.“, poručio je župan Međimurske županije Matija Posavec.
Misa zadušnica za sve poginule hrvatske branitelje održat će se na Dušni dan u ponedjeljak, 02. studenoga 2020. godine u 09:00 sati u župnoj crkvi Sv. Nikole biskupa u Čakovcu.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content