Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.6 °C
1020.0 hPa
40 %

Međimurska županija Osnovnoj školi Hodošan pružila bolje uvjete u obrazovanju

Datum objave: 28. listopada 2020.

Završen je još jedan projekt energetske obnove. Novo obnovljena je zgrada i školska sportska dvorana Osnovne škole Hodošan. Ukupna vrijednost projekta je 5.073.734,41 kuna od čega je 4.187.420,40 kuna bespovratnih sredstava iz fondova EU dok je ostatak sredstava osiguran iz Županijskog proračuna. Radove je izvodila Zajednica ponuditelja BMD STIL d.o.o., a voditeljica projekta bila je Leonarda Tarandek.
Završnoj konferenciji prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i kulturu Blaženka Novak, ravnatelja Osnovne škole Hodošan Damir Kovačić te direktor Međimurske energetske agencije Alen Višnjić.
„Završena energetska obnova školske zgrade je najveće ulaganje u našu školu otkad je onda izgrađena i otvorena 1982. godine, Osnovnu školu Hodošan pohađa 208 učenika naselja Donji Pustakovec, Sveti Juraj u Trnju, Palinovca, Donjeg Hrašćana i Hodošana, a u sastavu imamo i dvije područne škole. Energetskom obnovom stvorit ćemo znatne uštede u potrošnji energenata, no najviše smo ponosni na vanjski impresivan izgled koji je školi dao novi vizualni idenzitet, a za čiji je dizajn zaslužna naša učiteljica likovne kulture Lea Krušelj.“ - kazao je ravnatelj Osnovne škole Damir Kovačić zahvalivši Međimurskoj županiji koja kontinuirano pomaže međimurskom školstvu i stvara bolje uvjete za obrazovanje.
Radovi na energetskoj obnovi zgrade i školske sportske dvorane Hodošan započeli su u kolovozu 2019. godine. Radovi su obuhvatili toplinsku izolaciju, rekonstrukciju krova kod spojnog hodnika i sportske dvorane, rekonstrukciju stropova prema tavanu škole, zamjena stolarije, ugrađena je kosa podizna platforma za lakši pristup osoba s invalitetom na kat škole, zamijenila se sva postojeća rasvjeta s LED rasvjetom, izvršeni su radovi na kotlovnici gdje je ugrađena nova crpka i novi plinski kotao. Nakon obavljenih radova Osnovna škola Hodošan godišnja toplinska energija za grijanje smanjit će se za 55 % pojasnio je direktor Međimurske energetske agencije Alen Višnjić.
Župan Međimurske županije Matija Posavec izrazio je zadovoljstvo na još jednom uspješno obavljenom projektu energetske obnove osnovne škole, te naglasio kako je  Osnovna škole Hodošan dio drugog ciklusa obnova energetskih obnova škola i sportskih dvorana. „Unatoč vremenima u kojima živimo, ne tražimo izgovore već i dalje realiziramo brojne projekte koji nisu samo stvaranje boljih uvjeta već i direktna pomoć gospodarstvu. Međimurska županija kontinuirano ulaže u kvalitetnije obrazovanje jer želimo osigurati bolji standard međimurskog obrazovanja. Uspješno koristimo europske fondove i u mnogočemu smo primjer dobre prakse, a posebno mi je drago što smo među vodećim županijama kada je riječ o ulaganjima u obrazovanje. Osnovna škola Hodošan prva je škola u Međimurju koja je počela s provođenjem jednosmjenske nastave, uvjeren sam da će, u sada obnovljenoj školi, ostvarivati još bolje rezultate.“ zaključio je.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content