Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1019.0 hPa
45 %

Majstorski ispit uspješno položio 41 kandidat – porast broja obrta u Međimurskoj županiji

Datum objave: 18. rujna 2020.

U 24 godine provođenja majstorskih ispita u Obrtničkoj komori Međimurske županije gotovo 700 majstora i majstorica primilo je majstorske diplome, a kandidatima koji su uspješno položili ispite u prosincu prošle godine i veljači ove godine dodijeljene su diplome na svečanosti održanoj u zgradi Scheier.
Majstorske ispite polagao je 41 kandidat i kandidatkinja iz šest županija za zanimanja bravar, elektroinstalater, autolakirer, soboslikar-ličilac, automehaničar, dimnjačar, frizer, elektromehaničar, autolimar, instalater grijanja i klimatizacije, vodoinstalater, kozmetičar, pediker, pekar, plinoinstalater, slastičar, fasader, strojobravar, tokar i zidar.
Iz godine u godinu sve veći je interes za polaganjem majstorskih ispita, kazao je predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak, koji je istaknuo da Međimurska županija za vrijeme pandemije koronavirusom bilježi porast broja otvaranja obrta. Trenutno je u Međimurju otvoreno 1264 obrta, a u Obrtničkoj komori MŽ mogu se polagati ispiti u čak 33 zanimanja.
Čestitke kandidatima koji su uspješno položili majstorski ispit uputio je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec koji im je zajedno s predsjednikom Komore Lukovnjakom uručio diplome.
Majstorski ispit uspješno su položili: Leon Strahija, Mario Kozjak, Stjepan Đurkin, Neven Boršić, Miroslav Petermanec, Davor Vidović, Nenad Bartolić, Mihael Zamuda, Dragutin Prprović, Dino Bašnec, Mario Mirić, Goran Faić, Zoran Sinković, Željko Hatlek, Martin Marušić, Roman Lukačić, Velimir Matoić, Jozef Novak, Darko Kolarić, Josip Varga, Kristijan Krtanjek, Simon Martan, Mario Gerić, Rajko Grabar, Željko Kutnjak, Željka Posavec, Helena Varga, Filip Bašnec, Julijana Kolačko, Ivica Vidović, Sanja Grbešić, Mladen Dobrotić, Dalibor Oreški, Ana Marija Nedeljko, Danijel Borak, Stjepan Hižman, Tomica Mesarić, Marko Kolenko, Mario Košak, Josip Jelić i Josip Višnić.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content