Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Majstorski ispit uspješno položio 41 kandidat – porast broja obrta u Međimurskoj županiji

Datum objave: 18. rujna 2020.

U 24 godine provođenja majstorskih ispita u Obrtničkoj komori Međimurske županije gotovo 700 majstora i majstorica primilo je majstorske diplome, a kandidatima koji su uspješno položili ispite u prosincu prošle godine i veljači ove godine dodijeljene su diplome na svečanosti održanoj u zgradi Scheier.
Majstorske ispite polagao je 41 kandidat i kandidatkinja iz šest županija za zanimanja bravar, elektroinstalater, autolakirer, soboslikar-ličilac, automehaničar, dimnjačar, frizer, elektromehaničar, autolimar, instalater grijanja i klimatizacije, vodoinstalater, kozmetičar, pediker, pekar, plinoinstalater, slastičar, fasader, strojobravar, tokar i zidar.
Iz godine u godinu sve veći je interes za polaganjem majstorskih ispita, kazao je predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak, koji je istaknuo da Međimurska županija za vrijeme pandemije koronavirusom bilježi porast broja otvaranja obrta. Trenutno je u Međimurju otvoreno 1264 obrta, a u Obrtničkoj komori MŽ mogu se polagati ispiti u čak 33 zanimanja.
Čestitke kandidatima koji su uspješno položili majstorski ispit uputio je zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec koji im je zajedno s predsjednikom Komore Lukovnjakom uručio diplome.
Majstorski ispit uspješno su položili: Leon Strahija, Mario Kozjak, Stjepan Đurkin, Neven Boršić, Miroslav Petermanec, Davor Vidović, Nenad Bartolić, Mihael Zamuda, Dragutin Prprović, Dino Bašnec, Mario Mirić, Goran Faić, Zoran Sinković, Željko Hatlek, Martin Marušić, Roman Lukačić, Velimir Matoić, Jozef Novak, Darko Kolarić, Josip Varga, Kristijan Krtanjek, Simon Martan, Mario Gerić, Rajko Grabar, Željko Kutnjak, Željka Posavec, Helena Varga, Filip Bašnec, Julijana Kolačko, Ivica Vidović, Sanja Grbešić, Mladen Dobrotić, Dalibor Oreški, Ana Marija Nedeljko, Danijel Borak, Stjepan Hižman, Tomica Mesarić, Marko Kolenko, Mario Košak, Josip Jelić i Josip Višnić.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content