Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.9 °C
1026.0 hPa
69 %

Maturanti Ivan Mikec, Borna Kadežabek, Dino Jakupak i Matej Hanžeković ispit državne mature iz Engleskog jezika riješili sa stopostotnom točnošću

Datum objave: 31. srpnja 2020.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja objavio je konačne rezultate ovogodišnje mature, a među 105 ispita koji su riješeni sa stopostotnom točnošću, 4 su iz međimurskih srednjih škola.  Ivan Mikec i Borna Kadežabek iz Tehničke škole Čakovec te Dino Jakupak i Matej Hanžeković iz Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec ostvarili su stopostotni rezultat iz Engleskog jezika.
Međimurski učenici i studenti kontinuirano su u samom vrhu po uspješnosti, a ovaj rezultat je još jedan dokaz kvalitetnog rada srednjoškolskog obrazovnog sustava u Međimurju. Kako bi čestitao učenicima na njihovom uspjehu, ali i trudu i znanju koje su pokazali, župan Međimurske županija Matija Posavec sa zamjenicom Sandrom Herman i pročelnicom UO za obrazovanje i kulturu Blaženkom Novak upriličio je prijem za najbolje maturante. „Naši mladi svojim nas radom i rezultatima svakodnevno potiču da i mi u svojem djelovanju budemo još bolji te nam daju obvezu da još više promišljamo, kreiramo, ulažemo i stvaramo suvremenije uvjete za odgoj i obrazovanje u njihovim školama.“, kazao je župan Posavec prilikom razgovora s maturantima koji su uspješno završili svoj srednjoškolski put. Zadovoljstvo i ponos istaknuli su ravnateljica Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec Sandra Breka-Ovčar te ravnatelj Tehničke škole Čakovec Dražen Blažeka kojima je ovo dodatna motivacija i poticaj u radu. 
Dino je ostvario odličan rezultat iz Engleskog jezika na A razini, dok su Matej, Ivan i Borna pokazali svoje odlično poznavanje jezika na B razini. Borna je jedan od samo 14 učenika strukovnih smjerova u Hrvatskoj koji su barem jedan ispit državne mature riješili 100%. Spomenimo da je i učenica Gimnazije Josipa Slavenskog Dina Žužul najbolje u državi riješila A razinu Njemačkog, sa samo jednom greškom. 
Međimurski maturanti uspješno su riješili državnu maturu. Ocjenu 5 na nekom od ispita ostvarilo je 32% učenika iz Međimurske županije te smo se našli među 11 županija iz kojih dolaze top 30 pristupnika na ispitu više razine Hrvatskog.
Čestitke svim maturantima na ostvarenim rezultatima!

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content