6.3 °C
1025.0 hPa
20 %

Zahvaljujući energetskoj obnovi vrijednoj 3,4 milijuna kuna, Osnovna škola Goričan do ljeta će biti u potpunosti obnovljena

Datum objave: 15. svibnja 2020.

Unatoč epidemiji koronavirusa koja je usporila našu svakodnevicu, aktivnosti i investicije Međimurske županije nastavile su se i u ovom razdoblju te je župan Međimurske županije Matija Posavec s pročelnicom Upravnog odjela za obrazovanje i kulturu MŽ Blaženkom Novak obišao radove energetske obnove Osnovne škole Goričan koji su u punom zamahu.
Nakon što je prije točno godinu dana otvorena školska sportska dvorana Osnovne škole Goričan vrijedna 13,6 milijuna kuna, škola koju pohađa oko 160 učenika, krenula je i u projekt energetske obnove.  Drugi je to krug energetske obnove škola i sportskih školskih dvorana u Međimurju kojim su, uz Goričan,  obuhvaćene osnovne škole u Hodošanu, Vratišincu, Donjoj Dubravi, Draškovcu, Podturnu i Macincu te Graditeljska škola Čakovec. Do sada je u Međimurju 11 osnovnih i 5 srednjih škola prošlo neki oblik obnove, a sagrađene su 4 školske sportske dvorane.
Međimurska županija je unatoč situaciji nastavila raditi na mnogim projektima, posebice projektima vezanima uz obrazovanje. Uspjeli smo završiti obnovu 5 škola, u velikoj mjeri obnovljen je Dom umirovljenika u Čakovcu te su nastavljeni radovi obnove Starog grada Zrinskih. Pored uštede na energentima koju će omogućiti ova investicija, naši će učenici imati kvalitetnije uvjete za odgoj i obrazovanje. Nastojimo voditi računa da što više javnih sredstava usmjerimo prema našim građanima i gospodarstvu. I ova je investicija određena pomoć našim gospodarstvenicima koji robama i uslugama sudjeluju u realizaciji projekata.“, kazao je župan Međimurske županije Matija Posavec dodavši da je izgradnjom nove školske sportske dvorane, energetskom obnovom i obnovom krovišta škole koja slijedi, u Osnovnu školu Goričan, njene učenike i djelatnike uloženo više od 18 milijuna kuna.
Projekt energetske obnove škole vrijedan je 3,4 milijuna kuna, od čega će 60% iznosa biti pokriveno bespovratnim sredstvima iz EU fondova (2.051.041,51 kuna), 23% ukupne vrijednosti projekta sufinancira Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije (785.807,24 kuna), dok će preostala sredstava biti osigurana iz županijskog proračuna. Projekt je predstavio direktor MENEA-e Alen Višnjić koji je pojasnio da će se u svrhu poboljšanja energetske učinkovitosti izvršiti radovi na rekonstrukciji vanjske ovojnice, zamijenit će se kompletna rasvjeta na objektu novim LED svjetiljkama te će se ugraditi novi plinski kondenzacijski zidni kotlovi. Nakon provedbe energetske obnove zgrada škole prelazi iz energetskog razreda D u razred B sa značajno manjom potrošnjom toplinske energije.
Radovi energetske obnove povjereni su tvrtki Gradis d.o.o iz Savske Vesi, čiji je predstavnik Hrvoje Lonjak zahvalio na ukazanom povjerenju te istaknuo da će radovi biti izvedeni u zadanom roku od 150 dana. Na velika ulaganja u Osnovnu školu Goričan posebno je ponosan ravnatelj Zlatko Varošanec koji je istaknuo važnost dobre suradnje škole, Općine Goričan i Međimurske županije.

Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content