Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Nezaboravno druženje na „Međimurskoj večerji“ u Zagrebu

Datum objave: 25. veljače 2020.

Zavičajno društvo Međimurje iz Zagreba jedno je od najaktivnijih zavičajnih društava koje kroz godinu organizira niz aktivnosti i manifestacija kojima se promoviraju međimurske vrijednosti i uspješni pojedinci. Jedna od nezaobilaznih prilika za druženje zagrebačkih međimuraca i njihovih gostiju i prijatelja  je „Međimurska večerja“, koja je ove godine organizirana u zagrebačkom Hotelu Internacional.

Više od dvije stotine istaknutih Međimuraca iz područja znanosti, gospodarstva, sporta, glazbe, te društvenog i javnog života, uživalo je u specijalitetima međimurske enogastronomije uz glazbeni nastup Mirka Švende Žige i nastup povijesne postrojbe Zrinske garde Čakovec.
Zavičajno društvo Međimurje u Zagrebu uspješno vode mladi Branka Prišlić i Matija Kikelj koji nastavljaju povezivati i okupljati Međimurce svih generacija, a upravo su Međimurska večerja, Međimurski gospodarski forum i Međimursko proščenje središnji događaji koji promoviraju  novu generaciju Međimuraca u Zagrebu i okolici. Snažnu potporu toj ideji daju im i mnogobrojni studenti okupljeni u Udruzi studenata Međimurja koju vodi Lovro Horvat.
Ovogodišnje druženje svojim su dolaskom uveličali Dražen Ladić, glumac Žarko Radić, Filip Hozjak, fotograf Stephan Lupino, poduzetnici Antun Mikec, Srećko Vargek, Bernarda Cecelja, Franjo Sobočan, Zoran Andročec, savjetnik predsjednika HGK Petar Mišević, saborski zastupnik Dražen Srpak, gradonačelnik grada Zagreba Milan Bandić, načelnik općine Selnica Ervin Vičević, župan Matija Posavec i mnogi drugi....
Predsjednica Branka Prišlić pozdravljajući okupljene istaknula je kako su Međimurci svojim djelovanjem i radom oblikovali gospodarsku sliku Zagreba u kojem mnogi od njih razvijaju vlastite tvrtke, a tradicionalna „večerja“ omogućava im da se bolje povežu te zajednički rade na promicanju vrijednosti Međimuraca i Međimurske županije. „Mnogi od uspješnih gospodarstvenika iz Zagreba, ali i iz Međimurja, odazvali su se našem pozivu, a posebno me veseli dobra suradnja koju društvo godinama razvija s gradom Zagrebom i Međimurskom županijom. Tijekom protekle godine aktivno smo promovirali izvrsnosti naših ljudi što ćemo činiti i u budućnosti. Ove godine imamo rekordan broj gostiju, što samo pokazuje da smo uspjeli postati prepoznatljiv i snažan entitet koji okuplja, povezuje i promovira nas Međimurce u Zagrebu.“
Gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić pohvalio je dugogodišnje prijateljstvo s Međimurcima, napomenuvši kako su Grad Zagreb mnogi Međimurci obogatili svojim radom, razvojem ideja i kulturom koju njeguju. „Društvo zagrebačkih Međimuraca svakako se ističe  svojim aktivnostima i doprinosi promicanju tradicijskih vrijednosti. Iskrene čestitke vodstvu.“, rekao je Bandić.
Gradonačelnik Murskog Središća i saborski zastupnik Dražen Srpak čestitao je na odličnoj organizaciji  koja je iz godine u godinu sve posjećenija, obećavši pomoć grada Mursko Središće radu i projektima Zavičajnog društva, dok je župan Međimurske županije Matija Posavec govorio o brojkama, rezultatima i vrijednostima koje svi međimurski ljudi zajedno ostvaruju na području gospodarstva, obrazovanja, sporta i turizma. „Uz sve izazove s kojima se svakodnevno suočavamo, cilj nam je stvoriti najdostupnije obrazovanje, bolju zdravstvenu skrb, konkurentno gospodarstvo temeljeno na izvozu, kvalitetniju infrastrukturu i inovativnu, kreativnu i dinamičnu županiju u pokretu.“
Program je vodio poznati radijski voditelj Alan Mujezinović.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content