Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.9 °C
1030.0 hPa
71 %

Međimurje pokazalo veliko srce u akciji prikupljanja igračaka za Udrugu udomitelja djece Međimurja

Datum objave: 24. prosinca 2019.

Bliži nam se Božić, koji je svima, a posebice djeci, razlog za veselje i darivanje te je sa željom da božićni blagdani budu jednako lijepi svim međimurskim mališanima, Međimurska županija u suradnji s Udrugom udomitelja djece Međimurja i Centrom za socijalnu skrb Čakovec, organizirala dobrotvornu akciju prikupljanja igračaka i slikovnica.
Niz godina provodimo različite aktivnosti u suradnji s Udrugom udomitelja djece Međimurja, financiramo stambenu zajednicu, božićne i uskrsne vlakiće koji potiču posebno uzbuđenje i radost kod djece. Nakon ovogodišnjeg božićnog vlakića, željeli smo učiniti korak više kako bi smo svoj djeci bez adekvatne roditeljske skrbi omogućili da dožive čaroliju Božića.“, kazala je zamjenica župana Međimurske Sandra Herman.
Zahvaljujući velikom odazivu, sakupljen je velik broj igračaka i darova. U akciju su se uključili i Dječji vrtić Žibeki Čakovec i podružnica Pribislavec, čiji su polaznici prikupili božićne poklone na inicijativu Caristasa Župe Sveti Juraj na Bregu koji je organizirao akciju „Djeca djeci“ te je na taj način cijela priča dobila dodatnu vrijednost. Poklone je uručio načelnik Općine Sveti Juraj na Bregu Anđelko Nagrajsalović.
Sakupljene igračke i darove predali su Udruzi udomitelja djece Međimurja uoči svečane sjednice Skupštine Međimurske županije župan Međimurske županije Matija Posavec sa zamjenicima Sandrom Herman i Josipom Grivcem. Predsjednica Udruge udomitelja djece Međimurja Marina Hoblaj poručila je da će pokloni biti uručeni djeci čiji udomitelji nisu članovi Udruge.
Zahvaljujemo svima koji su se uključili u akciju i na bilo koji način doprinijeli njenom uspješnom provođenju, posebice najmlađima koji su se nesebično odrekli svojih igračaka. Ništa ne vrijedi kao jedan dječji osmijeh, a kada zajedno možemo razveseliti dječja srca, to je najveći poklon koji možemo dobiti.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content