Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1032.0 hPa
85 %

Predstavljeno vrijedno književno djelo „Mudroljije z kotoripskog zdenca“

Datum objave: 8. prosinca 2019.

"Mudroljije z kotoripskoga zdneca“ naziv je knjige koja nastala kao rezultat dugog i mukotrpnog rada dviju Kotoripčanki, Ane Anice Jauk i Ksenije Virgej. Kotoriba je dobila još jedan pisani trag kao obol bogatstvu govora Kotoribe, koji je prije dvije godine uvršten u zaštićeno nematerijalno kulturno dobro Hrvatske.
U ispunjenom Domu kulture u Kotoribi, knjigu je predstavio njen urednik i jezični savjetnik prof.dr.sc. Đuro Blažeka, istaknuvši da je knjiga blago Kotoribe koje skriva njene jezične tajne i sjećanje na pretke. Promocija je bila protkana kulturnim programom temeljenom na fragmentima iz knjige i pjesmama karakterističnima za kotoripski kraj u izvedbi članova KUD-a Kotoriba i polaznika Osnovne škole Jože Horvata Kotoriba.
Autorice su o knjizi govorile svaka sa svoje pozicije, no zajednička im je poruka kako su knjigu posvetile svim Kotoripčanima, u zemlji i daleko od nje, kako bi se sačuvala kotoripska materinja riječ. „Raduje me što na ovom malom međimurskom prostoru ima toliko kulturnog bogatstva.“, istaknuo je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je izrazio radost i ponos što Kotoriba, poput drugih međimurskih sredina, ne dozvoljava da se zaborave vrijednosti prošlih vremena, a pogotovo kad je u pitanju kultura i ostavština naših predaka.
Promociji knjige nazočili su i načelnik Općine Kotoriba Ljubomir Grgec sa zamjenikom Robertom Ujlakijem, župnik Ivan Kljunić, dugogodišnji predsjednik KUD-a Kotoriba Vinko Horvat te brojni gosti i zaljubljenici u međimursku baštinu.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content