5.7 °C
1024.0 hPa
20 %

Vatrogasni veterani brzinu i okretnost odmjerili na sportskim susretima u Maloj Subotici

Datum objave: 24. kolovoza 2019.

Klub vatrogasnih veterana Vatrogasne zajednice Međimurske županije i DVD Mala Subotica održali su u subotu, 24. kolovoza, sportske susrete vatrogasnih veterana. Na terenu NK „Spartak” u Maloj Subotici našlo se čak 14 ekipa vatrogasaca treće životne dobi. Tradicionalni susreti  i ove su godine imali međunarodni karakter - uz vatrogasne veterane iz Međimurja sudjelovali su i njihovi kolege iz susjedne Slovenije.
Predsjednik Kluba vatrogasnih veterana Vatrogasne zajednice Međimurske županije Ivan Novak istaknuo je kako Klub broji 300-tinjak veterana s barem 30-godišnjim stažom u svom Dobrovoljnom vatrogasnom društvu te dodao da su posebno ponosni na sportske susrete koje organiziraju posljednjih sedam godina te na taj način njeguju prijateljske odnose, ali i pokazuju još uvijek visoku razinu spremnosti. Kao i svake godine do sada, brzinu, spretnost i okretnost vatrogasni su veterani odmjerili u rušenju meta ručnom špricom te još šest sportskih igara.
Čestitke svim sudionicima najbrojnijih sportskih susreta do sada uputili su predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak te načelnik općine Mala Subotica Valentino Škvorc, uz želju da iskra vatrogastva koju nose u sebi nikada ne nestane. Svečanosti proglašenja najboljih ekipa nazočili su i počasni zapovjednik Vatrogasne zajednice Međimurske županije Ivan Krištofić te predsjednica VZPO Belica – Mala Subotica – Orehovica Jadranka Sermek.
U rušenju mete ručnom špricom te još šest igara najuspješnija je bila ekipa Vatrogasne zajednice područja općina Belica – Mala Subotica – Orehovica 1. ekipa, koja je osvojila pehar i prijelazni pehar. Drugoplasirana je 2. ekipa VZPO Donji Kraljevec – Goričan, dok je treće mjesto pripalo 1. ekipi VZPO Donji Kraljevec – Goričan. Antunu Gosariću iz DVD-a Donji Kraljevec kao najstarijem natjecatelju uručena je statua, a za dobru organizaciju ista je predana i predsjednici DVD-a Mala Subotica Sandri Obadić.


 
 

Uspješna Noć muzeja u Međimurju – Riznicu Međimurja razgledalo 1 500 posjetitelja
Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content