-2.2 °C
1026.0 hPa
85 %

Međimurje neizostavan dio 19. Festivala gibanice u Serdahelju

Datum objave: 6. kolovoza 2019.

U Serdahelju, jednom od osam hrvatskih sela u županiji Zala u Mađarskoj, proteklog je vikenda održan 19. Festival gibanice, manifestacija koju tamošnji mještani tradicionalno organiziraju početkom kolovoza.
Festival okuplja velik broj posjetitelja i uživa međunarodni karakter upravo zahvaljujući gostima iz međimurskih općina. Puhački orkestar Donje Dubrave pod ravnanjem Antuna Horvata otvorio je manifestaciju, a nakon pozdravnih riječi načelnika Serdahelja Stjepana Tišlera, predsjednika Hrvatske državne samouprave Ivana Gugana i dopredsjednika županije Zala Csabe Benea, prisutne su pozdravili potpredsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec koji se osvrnuo na dobre odnose i suradnju dviju županija.
Ovogodišnjem Festivalu gibanice već su tradicionalno nazočili načelnici Donjeg Vidovca i Goričana Josip Matulin i Mario Moharić, čije su sumještanke spremale gibanicu. U poslijepodnevnim satima manifestaciju je posjetio i Péter Cseresnyés, parlamentarni zastupnik i državni tajnik u Ministarstvu inovacija i tehnologije koji je s predstavnicima Međimurske županije razgovarao o nastavku uspješne suradnje, posebice daljnjim koracima vezanim uz izgradnju mosta Kotoriba Murakerestur. Načelnik Stjepan Tišler naglasio je doprinos Međimurske županije u procesu izgradnje mosta, naročito ulogu zamjenika župana Grivca.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content