Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.0 °C
1019.0 hPa
62 %

Počelo 55. Porcijunkulovo – drugu godinu za redom proglašeno Top događanjem u Hrvatskoj

Datum objave: 30. srpnja 2019.

Najveća kulturno-turistička manifestacija u Međimurju, Porcijunkulovo, u organizaciji Turističke zajednice Grada Čakovca svečano je otvorena u Atriju Muzeja Međimurja uz veliki vatromet i koncert Jelene Rozge. Po drugi put kao hrvatska Top manifestacija, od 30. srpnja do 4. kolovoza 2019., Čakovec je turističko središte kontinenta zahvaljujući manifestaciji koja svoju tradiciju njeguje već 55 godina. „Za hrvatski turizam nema straha pored manifestacija poput Porcijunkulova i zahvaljujući domaćinima kakvi su Međimurci. Biti na kontinentu u ovo doba godine i ponuditi raznolik sadržaj koji privlači više od 300 000 posjetitelja velika je stvar. Međimurje se dokazuje kao odlična turistička destinacija, no dobro znamo da ništa nije slučajno, već su brojke posjetitelja i noćenja koje rastu, povećanje smještajnih kapaciteta i razvoj turističke ponude dio dobro osmišljene strategije.“, rekao je ministar turizma Gari Capelli koji je otvorio 55. Porcijunkulovo.
Otvorenju su nazočili župan Međimurske županije Matija Posavec, predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak te zamjenici župana Sandra Herman i Josip Grivec, kao i mnogi uglednici i predstavnici društvenog, političkog i kulturnog svijeta Međimurja i Hrvatske. Plesni studio Korak, Nikola Grabar i Gabriela Hrženjak obogatili su svečanost plesom i glazbom.
Porcijunkulovo iz godine u godinu ruši rekorde te je ove godine uključen najveći broj izlagača, više od 350, a pripremljeno je i više od 50 raznih programa. Značaj Porcijunkulova prepoznala je i Hrvatska turistička zajednica proglasivši ga drugu godinu za redom Top događanjem u Hrvatskoj. Sam program predstavio je gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač koji je zahvalio svima koji su uključeni u organizaciju najvažnijeg  događanja u gradu Čakovcu.
Tijekom šest dana održavanja manifestacije, grad postaje pozornica na otvorenom koja ima svoj svjetovni i vjerski dio događanja. Bogat sadržaj osmišljen za sve generacije i ukuse, međimurska gastronomija, tradicija i baština uz humanitarni aspekt privlače i sve više stranih gostiju. Posjetitelje čeka dobra zabava uz koncerte Jelene Rozge, Maje Šuput, Hari Mata Harija, Tomislava Bralića i klapu Intrade, Las Vegas Show i Plavi orkestar. Središnja vjerska svečanost bit će održana u petak, 2. kolovoza 2019. na blagdan Gospe od Anđela kada će procesijom i svetom misom biti obilježena  Porcijunkula.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content