Međimurje Europska regija sporta za 2022.
5.0 °C
1024.0 hPa
26 %

Međimurski umirovljenici proslavili 50 i 60 godina braka

Datum objave: 20. lipnja 2019.

Kaže se, da čovjek u životu treba imati tri stvari, a to su zdravlje, sreća i pamet. Zdravlje imate jer smo danas svi zajedno ovdje, sreću imate jer ste upoznali svoje životne partnere s kojima dijelite 50 ili 60 godina bračne zajednice, a pamet i mudrost predstavljate jer uspješno plovite najvažnijim brodom, a to je život i čestitam Vam svima na tome“, rekla je predsjednica Matice umirovljenika Međimurske županije Nada Lovrec na sada već tradicionalnom okupljanju parova koji slave 50 i 60 godina braka u Gornjoj Dubravi u kavani „K Jeleni“.
Crvenom ružom, stiskom ruke i lijepim riječima, u proslavi im se već tradicionalno pridružio i župan Međimurske županije Matija Posavec koji je istaknuo „ovaj veliki jubilej dokaz je snage vaše ljubavi koja traje i odupire se vremenu jer godine nas ne štite od ljubavi, međutim ljubav nas štiti od starosti. To je, vjerojatno, jedina  stvar koju na ovom svijetu ne treba objašnjavati niti joj tražiti razlog. Čestitam Vam svima od srca, a ova ruža je simbol da sve u životu trebamo njegovati, zalijevati, čuvati i tada će ono biti simbol poštovanja i ljubavi što upravo danas slavimo ovdje.“
U kratkom programu nastupio je pjevački zbor Podružnice umirovljenika Nedelišće pod vodstvom Branimira Magdalenića, a svečanost je uveličana i recitacijama Rajke Trokter u izvedbi Štefice Oreški i Nade Lovrec.
 

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content