Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje ponovno pokazalo veliko srce – na humanitarnom koncertu za malenu Luku okupila se brojna glazbena lica i 300-tinjak Međimuraca i Međimurki

Datum objave: 17. lipnja 2019.

Više od 300 okupljenih, brojni mještani Pribislavca, ali i brojne Međimurke i Međimurci, odazvali su se na humanitarni koncert "Fijolina za Luku" koji je održan u nedjelju, 16. lipnja ispred općinske zgrade u Pribislavcu. Malena Luka Lehkec troipolgodišnja je djevojčica razigranog i veselog duha kojoj je dijagnosticiran rijedak oblik neuromuskulaturne skolioze. Njezina obitelj, mama Vlatka, tata Elvis i petogodišnji brat Tristan, velika su joj potpora u borbi s brojnim tegobama kojima liječnici još nisu postavili točnu dijagnozu. Terapije, vježbe i medicinska pomagala čine dio Lukine svakodnevice, a obitelj Lehkec iz Pribislavca do sada je većinu troškova snosila sama.
Kako bi im pomogli da se lakše bore s financijskim izdacima, u pomoć je uskočila Humanitarna udruga "Fijolina" koja je organizirala koncert u Pribislavcu. Poznata međimurska glazbena lica rado su im se odazvala te su okupljeni mogli uživati u nastupima Vladimira Košira Tonke, Marije Jambrošić, Nenada Gaveza, Mirjane Hudin, Rebecce Posavec, Lee Šprajc, Meri Šeparović, Dječjeg zbora Mjuzikids, Malih folkloraša KUU Zasadbreg, Antonije Jurinec, TS Sinovi Međimurja, KUD-a Kaštel iz Pribislavca, TS Odabrani, Ženske vokalne skupine Ftičice iz Murskog Središća i Krunoslava Kamenića. Program je vodio Dejan Šantl, a događaj su podržali župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnica Općine Pribislavec Višnja Ivačić sa zamjenikom Krunoslavom Kamenićem i predsjednik Humanitarne udruge "Fijolina" Matija Bogdan. Zahvaljujući velikom srcu Međimurki i Međimuraca, članovima Udruge Fijolina i svima koji su se uključili u organizaciju koncerta, prikupljeno je 22 050 kuna i 45 eura, a Međimurska županija donirala je 10 000 kuna. Prikupljena sredstva će otići u prave ruke, obitelji Lehkec za liječenje male Luke.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content