Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

13. sjednica Skupštine Međimurske županije prekinuta odlukom predsjednika Skupštine

Datum objave: 13. lipnja 2019.

U Velikoj vijećnici Međimurske županije u četvrtak, 13. lipnja održana je 13. sjednica Skupštine Međimurske županije na kojoj su vijećnici trebali raspravljali o 26 točaka dnevnog reda, no nakon prijedloga predsjednika Skupštine Mladena Novaka da se točke o prijedlogu odluke o donošenju II. izmjene i dopune prostornog plana Međimurske županije i prijedlogu odluke o funkcionalnoj integraciji zdravstvenog sustava na području Međimurske županije skinu s dnevnog reda, vijećnici Skupštine nisu izglasali dnevni red. Za predloženi dnevni red glasalo je 11 vijećnika, jedan vijećnik bio je suzdržan, dok je 19 vijećnika glasalo protiv te je odlukom predsjednika Skupštine Mladena Novaka, sjednica Skupštine prekinuta.
11 vijećničkih pitanja na aktualnom satu
Sjednica Skupštine uobičajeno je započela aktualnim satom kojeg je otvorio vijećnik Ervin Vičević (Reformisti) pitanjem o raspisivanju natječaja za projekt izgradnje ugibališta kod Osnovne škole Selnica koje se nalazi na jednom od najprometnijih prometnica u županiji i načinu provođenja županijskih natječaja, odnosno kriterijima po kojima bi razvijenost jedinica lokalne samouprave bila najvažnija kategorija. Župan Međimurske županija Matija Posavec poručio je da će Međimurska županija pokriti troškove sanacije ugibališta, koji će iznositi oko 250 do 300 tisuća kuna te se čeka građevinska dozvola koja je pred ishođenjem. Vezano uz način provođenja natječaja, župan Posavec istaknuo je da Županija u okviru svojih mogućnosti izdvaja i podržava svaki kvalitetan projekt općina i gradova. Vijećnik Željko Pavlic (MDS) zamolio je župana da izvijesti Skupštinu o stanju u tvornici obuće MEISO u Goričanu. „MEISO ima 400 zaposlenih radnika, to je 400 međimurskih obitelji i zbog toga ne smijemo zatvarati oči pred problemima u kojima se tvrtka nalazi. Kroz nekoliko tjedana tvrtka će možda dobiti novog vlasnika i nema smisla da uslijed osjetljivog procesa privatizacije dolazi do kadrovskih promjena.“, rekao je župan Posavec. Vijećnica Živog zida Snježana Sabolek uputila je pitanje o čakovečkom nadvožnjaku, odnosno da li se dugoočekivana rekonstrukcija nadvožnjaka  provodi prema novim analizama ili analizama izrađenima prije desetak godina. Nadvožnjak je u ingerenciji grada Čakovca, kako je podsjetio župan Posavec te je dodao je da bi za kompletnu sanaciju nadvožnjaka trebalo izdvojiti oko 11 milijuna kuna no prijedlog Županije je da se nadvožnjak prekategorizira u državnu cestu čime bi sredstva za njegovu rekonstrukciju i održavanje trebale osigurati Hrvatske ceste. Vijećnik HDZ-a Goran Kozjak istaknuo je da ima saznanja da je u Ministarstvo zdravstva poslan dopis o integraciji Opće bolnice Varaždin i Županijske bolnice Čakovec, što je župan Posavec demantirao pritom dodavši da nema govora o nikakvom spajanju odjela ili bolnica već da se kontinuiranim ulaganjem u zdravstveni sustav Međimurske županije, radi na tome da Međimurje ima kvalitetan sustav u svim područjima čemu su dokaz brojne investicije i radovi, od opremanja bolnice magnetnom rezonancom, rekonstrukcije stare interne, izgradnje novog Doma zdravlja, ulaganja u modernu opremu do adaptacije Paviljona I. Župan Posavec se osvrnuo na drugo pitanje vijećnica Kozjaka o parkiralištu oko bolnice koje će se nakon dovršenja adaptacije stare interne u potpunosti rekonstruirati te će se proširiti ulaz u samu Bolnicu. Teme poštivanja prometnih pravila i brzine u vožnji svojim se pitanjem dotaknuo vijećnik Josip Puklavec (HNS) koji je istaknuo poboljšanje prometne kulture nakon postavljanja nadzorne kamere u Nedelišću, no upozorio na dionicu od Pušćina do Varaždina na kojoj se često dešavaju prometne nesreće zbog neprilagođene brzine. Vijećnike su zanimale teme poput sufinanciranja kondenzacijskih bojlera, razvoj širokopojasnog interneta u međimurskim naseljima, aglomeracije Donja Dubrava, plan obrane od tuče, deponija otpada kod Totovca i sufinanciranja prijevoza učenika iz udaljenijih mjesta u OŠ Vladimira Nazora Pribislavec.
Nakon aktualnog sata vijećnici su, među ostalim, trebali donijeti odluke i raspravljati o javnim potrebama u kulturi Međimurske županije za 2018. godinu, godišnjem izvještaju o izvršenju proračuna Županije za 2018. godinu i broju ordinacija koje će obavljati djelatnosti u okviru Doma zdravlja Čakovec. Vijećnik Branimir Bunjac koji je aktivirao mandat i vijećnica Vesna Sobočanec koja će početi obnašati vijećnički mandat umjesto Nine Vrhara, trebali su položiti prisegu, a županijske ustanove i institucije trebale su Skupštini podnijeti izvještaj o radu. S obzirom na to da je većinskom odlukom vijećnika izglasano da se sjednica Skupštine održi po prvotno predloženom dnevnom redu, predsjednik Skupštine Mladen Novak odlučio je prekinuti sjednicu nakon što njegov prijedlog skidanja točaka s dnevnog reda nije prihvaćen te će biti određen novi datum nastavka sjednice.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content