Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.2 °C
1027.0 hPa
57 %

Završili još jedni Dani maturanata – 1120 maturanata oprostilo se od srednjoškolskih klupa

Datum objave: 22. svibnja 2019.

Tradicionalnim mimohodom kroz središte Čakovca međimurski maturanti oprostili su se od srednjoškolskih klupa. Njih oko 1120 krenulo je zajedno sa svojim profesorima i ravnateljima od Gospodarske škole Čakovec do Sportsko-rekreacijskog centra Mladost gdje je održano druženje i dodjela nagrada za najoriginalniji razredni odjel, najmaturanticu i najmaturanta.
Maturanti su tijekom Dana maturanata skupljali glasove putem društvenih mreža i medija, a zahvaljujući najviše skupljenih glasova najmaturanticom je proglašena Magdalena Maček, učenica 4.b. Srednje škole Čakovec, dok je najmaturant Tin Hrgović iz 4.b. razreda Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec. Nagrade su im uručili župan Međimurske županije Matija Posavec, ravnatelj Tehničke škole Čakovec Dražen Blažeka i pročelnik UO za društvene djelatnosti, međunarodne poslove i odnose s javnošću Grada Čakovca David Vugrinec.
Razred koji se tijekom Dana maturanata najviše istaknuo svojim ponašanjem, aktivnostima i uniformom je 4.g Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, koji je proglašen najrazredom ovogodišnjih maturantskih dana. Osim uzornog ponašanja koje su pokazali, gimnazijalci su posjetili djecu na dječjem odjelu pedijatrije čakovečke Bolnice, gdje su im priredili prigodan program i uručili igračke koje su skupili donacijama. Odlukom Povjerenstva za izbor najrazreda odabrani su za najoriginalniji razredni odjel te su osvojili cjelodnevni izlet u Toplice Sveti Martin.
Maturanti su druženje nastavili na MESAP-u gdje im je pripremljena velika zabava, a 16. po redu Dani maturanata – Coolijada 2019. i ove su godine prošli u veselom tonu te su uz nadzor dužnosnika Policijske uprave međimurske mladi pokazali da se znaju zabavljati čuvajući sebe, svoju okolinu i okoliš.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content