Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dom za starije i nemoćne osobe Čakovec obilježio Dan obitelji i pokazao da su i oni velika obitelj

Datum objave: 15. svibnja 2019.

Korisnici Doma za starije i nemoćne osobe Čakovec već 25 godinu za redom obilježavaju Dan obitelji prigodnim programom kojem su nazočili zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, predsjednik Upravnog vijeća Doma Zvonko Golub, djelatnici Doma, članovi obitelji i prijatelji korisnika. Međunarodni dan obitelji obilježava se odlukom Ujedinjenih naroda od 1993. godine, a ravnateljica Doma Štefica Martinez naglasila je da svake godine raznim događajima obilježavaju ovaj dan čime se prisjećaju da je obitelj temelj današnjeg društva. „U današnje doba, kada provodimo sve manje vremena zajedno, posebno je važno osvijestiti koliko je obitelj važna, koliko su nam važni naši roditelji, djeca, braća, sestre, djedovi i bake. Naši korisnici dio su naše obitelji i obitelji svih zaposlenika ustanove, a upravo se zaposlenici svojim stručnim i nesebičnim radom trude učiniti boravak u Domu što boljim, ljepšim i kvalitetnijim.“, poručila je ravnateljica.
U kulturno-umjetničkom programu Zbor korisnika Doma pod ravnanjem voditeljice Marine Grahovec  izveo je pjesme „Moja mama“, „Zeleno lišće“ i „Nema ljepše djevojke“, a svoje lirske tekstove o Danu obitelji pročitala je korisnica Doma Nevenka Vincens. Pjevački zbor učenika Srednje škole Čakovec pod mentorstvom profesorice Petre Horvat pripremio je nekoliko međimurskih i ljubavnih pjesama kojima su željeli razveseliti korisnike Doma. Međimurska županija uključuje se u sve programe Doma u Čakovcu i tako im odaje pažnju i poštovanje. „Vjerujem da ste u ovoj ustanovi našli svoju novu obitelj i svoj novi dom, a Županija vam u tome može samo dodatno pomoći da se ovdje još bolje osjećate. Želimo da imate što bolje uvjete te će zbog toga uskoro krenuti energetska obnova Doma, no ljepše uvjete ne čine samo zidovi već ljudi, a zajedno s djelatnicima vi činite jednu veliku, toplu obitelj.“, rekla je zamjenica župana Sandra Herman.

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content